51
Rungtynių akimirkos (nuotr. SCANPIX)

Ketvirtadienį Rusijoje pagaliau prasidėjo pasaulio futbolo čempionatas - šeimininkų rinktinė atidarymo rungtynėse 5:0 (2:0) susitvarkė su Saudo Arabija ir A grupėje įsirašė pirmą pergalę.

51

Čempionatą atidarė dainininkas Robbie Williamsas, o vėliau ant vejos žengė futbolininkai.

Rusai aktyviai pradėjo rungtynes ir spaudė varžovus. Rezultato laukti ilgai nereikėjo - 12-ąją minutę po fantastiško Aleksandro Golovino perdavimo galvą kamuolį į vartus pasiuntė Jurijus Gasinskis.

Netrukus geras nuotaikas pakeitė nerimas, nes lygioje vietoje kojos traumą patyrė vienas Rusijos rinktinės lyderių Alanas Dzagoevas.

Artėjant pirmam kėliniui pabaigos link, 43-ąją minutę, persvarą padvigubino itin gražų įvartį pelnęs Denisas Čeryševas, pasirodęs po keitimo, kai traumą gavo A.Dzagoevas.

71-ąją minutę trečią rusų įvartį pelnė Artiomas Džiuba, kuriam rezultatyvų perdavimą ir vėl atidavė A.Golovinas.

Tačiau ir to rusams buvo negana. Pasismaginti jie nutarė jau pačioje rungtynių pabaigoje, kai pelnė dar du įvarčius jau per pridėtą antro kėlinio laiką.

Iš pradžių pasižymėjo D.Čeryševas (90+2 min.), pasižymėjęs antrą kartą, o netrukus įvartį pelnė ir A.Golovinas.

Rungtynės vyko Maskvoje, Lužnikų stadione. 80 tūkst. vietų turintį stadioną sausakimšai užpildė žiūrovai, o sveikinimo žodį tarė ir prezidentas Vladimiras Putinas.