54
Rungtynių akimirkos. (nuotr. Fotodiena.lt/Josvydo Elinsko)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai turėjo problemų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo starte su Vilniaus „Lietuvos rytu“, bet galiausiai patvirtino favoritų statusą ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

54

Du su puse kėlinio atsiplėšti nesugebėjęs „Žalgiris“ sužvėrėjo ketvirtajame kėlinyje ir šventė užtikrintą pergalę 96:83 (24:26, 26:19, 22:17, 24:21).

Įspūdingai žaidęs Artūras Milaknis pelnė net 24 taškus (2/2 dvit., 6/7 trit., 2/2 baud.) ir surinko 27 naudingumo balus.

Tiek pat jų surinko centras Brandonas Daviesas, pelnęs 21 tašką (8/13 dvit., 5/7 baud.), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir blokavęs vieną metimą.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse pataikė net 11 tolimų metimų iš 19 (57 proc.). „Lietuvos rytas“ į tai atsakė 41 proc. taiklumu (13/31).

Kauniečiai daug geriau metė dvitaškius (22/38 prieš 14/34) ir atliko net 29 rezultatyvius perdavimus. Kovą po krepšiu „Žalgiris“ laimėjo minimaliai 32:31.

„Lietuvos rytas“ puikiai pradėjo rungtynes ir atrodė visiškai atsipalaidavęs, tuo tarpu savaitę nerungtyniavęs „Žalgiris“ darė begalę klaidų gynyboje ir atrodė kiek apsnūdę.

Svečiai pirmavo beveik iki antro kėlinio pabaigos, bet jį „Žalgiris“ pabaigė spurtu 9:0 ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 50:45.

Trečiajame kėlinyje iš pradžių šou surengė Brandonas Daviesas. Centras pelnė 9 taškus, bet „Lietuvos rytą“ atgaivino du iš eilės Traviso Petersono tolimi metimai.

Atlaikę amerikiečio jėgą, sostinės krepšininkai antram „Žalgirio“ ginklui nebuvo pasiruošę - Artūras Milaknis įsūdė tris tolimus metimus iš eilės ir pirmą kartą sukrovė šeimininkams dviženklę persvarą 72:62, kurią kauniečiai ir nusinešė į paskutinį kėlinį.

Jame A.Milaknis pratęsė pradėtą darbą, o kauniečiai įjungė aukščiausią pavarą gynyboje. Įpusėjus ketvirčiui, po spurto 11:0, „Žalgiris“ pirmavo 87:67. Šaras į aikštę metė jaunuosius Paulių Valinską su Gyčiu Masiuliu, o Rimas Kurtinaitis toliau laikė pagrindinius žaidėjus, leidusius kiek sumažinti atsilikimą.

Kitos rungtynės vyks pirmadienį, Vilniuje, 18 val. 50 min.

„Žalgiris“: A.Milaknis 24 (6/7 trit.), B.Daviesas 21 (7 atk. kam.), E.Ulanovas 12 (5 rez. perd.), P.Jankūnas ir V.Micičius (5 rez. perd.) po 11, K.Pangosas 6 (6 rez. perd.), A.White’as 4, P.Valinskas 3, A.Kavaliauskas ir G.Masiulis po 2, A.Toupane’as ir B.Udrihas 0.

„Lietuvos rytas“: R.Giedraitis 17 (6 atk. kam.), M.Girdžiūnas 13, L.Mavrokefalidis ir T.Petersonas po 11, Ch.Krameris 9 (6 atk. kam. 7 rez. perd.), M.Echodas ir M.Lukauskis po 8, B.Madgenas 4, A.Jomantas 2, J.Baronas, E.Mockevičius po 0.

***

Starto penketai. „Žalgiris“: K.Pangosas, A.Toupane’as, E.Ulanovas, P.Jankūnas ir B.Daviesas. „Lietuvos rytas“: M.Girdžiūnas, B.Magdenas, A.Jomantas, T.Petersonas ir M.Echodas.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 96:83 (24:26, 26:19, 22:17)

„Žalgiris“ per pusę kėlinio leido varžovams pelnyti vos penkis taškus, o puolime Kauno klubą ir toliau tempė A.Milaknis bei B.Daviesas, leidę pirmauti 80:67.

Įsibėgėjęs „Žalgiris“ surengė mirtiną spurtą 11:0 ir jau traiškė „Lietuvos rytą“ 87:67. Šaras įpusėjus ketvirčiui į aikštę metė jaunuosius P.Valinską bei G.Masiulį.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 72:62 (24:26, 26:19, 22:17)

B.Daviesas terorizavo vilniečių gynybą, per pusę kėlinio surinkęs devynis taškus ir leidęs „Žalgiriui“ pirmauti 61:54.

T.Petersonas pataikė du tritaškius, vieną jų itin sudėtingą ir paskutinę atakos sekundę, bet A.Milaknis šaltakraujiškai atsakė dviem savo tolimomis bombomis ir „Žalgiris“ išliko priekyje 67:60.

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei A.Milaknis smeigė dar vieną sudėtingą tritaškį ir pirmą kartą sukrovė šeimininkams dviženklę persvarą 72:62.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 50:45 (24:26, 26:19)

Vilniečiai fantastiškai atakavo iš žaidimo ir buvo priekyje 35:31. Daug problemų „Žalgiriui“ kėlė veteranas M.Lukauskis, surinkęs 8 taškus.

„Lietuvos rytas“ buvo priekyje beveik viso kėlinio metu, labai lengvai įveikdamas kauniečių gynybą ir puikiai atakuodami iš visų padėčių. Įpusėjus kėliniui svečiai buvo pataikę 7 tolimus metimus. Vis tik kėlinį „Žalgiris“ pabaigė spurtu 9:0 ir pirmavo 50:45.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 24:26

Vilniečiai gerai pradėjo rungtynes, kai po M.Girdžiūno tritaškio ir M.Echodo dėjimo greitoje atakoje pirmavo 5:2. Netrukus „Žalgiris“ jau buvo priekyje, bet įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ susigrąžino minimalią persvarą 12:11.

Vasilje Micičius pelnė 9 taškus iš eilės, bet svečiai vis rasdavo savo atsakymų. Pirmas kėlinys baigėsi įspūdingu M.Lukauskio tritaškiu su sirena ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 26:24. Tai buvo 650 puolėjo tritaškis per karjerą LKL.