47
„Warriors“ – NBA čempionė (nuotr. SCANPIX)

Stepheno Curry ir Kevino Duranto vedama Oklando „Golden State Warriors“ sutriuškino Klivlando „Cavaliers“ ir antrus metus iš eilės tapo NBA čempione.

47

„Warriors“ išvykoje įveikė varžovus 108:85 (34:25, 27:27, 25:13, 22:20) ir finalo seriją laimėjo „sausu“ rezultatu 4-0.

Tai jau trečiasis „Warriors“ titulas per paskutiniu ketverius metus. Paskutinį kartą NBA finalas „sausu“ rezultatu buvo pasibaigęs 2007 metais.

„Warriors“ šiose rungtynėse šovė į priekį trečiame kėlinyje, kai susikrovė dvidešimties taškų pranašumą. Iki mačo pabaigos likus žaisti keturias minutes „Cavaliers“ lyderis LeBronas Jamesas sėdo ant suolo, prieš tai pasveikinęs varžovus ir taip iškeldamas baltą vėliavą. Svečiai šeimininkus tada triuškino 25 taškų persvara.

Paskutinėse rungtynėse S.Curry pelnė 37 taškus (7/15 trit.), o K.Durantas surinko pirmą trigubą dublį atkrintamosiose varžybose – 20 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Jis ir buvo išrinktas naudingiausiu finalo serijos žaidėju. Puolėjas per ketverias rungtynes pelnė po 28,7 taško, sugriebdavo 10,7 kamuolio ir atlikdavo 7,5 rezultatyvaus perdavimo. Šį apdovanojimą K.Durantas atsiėmė ir praėjusiais metais.

„Cavaliers“ ekipai L.Jamesas pelnė 23 taškus, Kevinas Love’as 13.