41
„Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ rungtynių akimirka (nuotr. Fotodiena.lt)

Trečiadienio vakarą Vilniaus „Siemens“ arenoje paaiškėjo antrasis Lietuvos krepšinio lygos finalo dalyvis.

41

Po trijų metų pertraukos į LKL finalą sugrįžę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai lemiamose penktose pusfinalio serijos rungtynėse 88:82 (27:22; 18:19; 15:20; 28:21) įveikė Klaipėdos „Neptūną“.

Šios poros nugalėtojais tapę vilniečiai LKL finale grumsis prieš Kauno „Žalgirį“.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pusfinalyje „sausu“ rezultatu 3:0 nesunkiai susidorojo su Panevėžio „Lietkabelio“ vyrais.

Pirmasis didžiojo finalo serijos iki keturių pergalių mūšis šeštadienį (birželio 9 d.) Kaune prasidės 17.20 val.

Lemiama kova dėl patekimo į LKL finalą, kaip ir buvo galima tikėtis, prasidėjo atkakliai ir nervingai.

Įpusėjus pirmajam kėliniui aikštelės šeimininkai pirmavo 11:9.

Minutės pertraukėlės metu vertingų Rimo Kurtinaičio patarimų išklausę sostinės krepšininkai sugrįžę į aikštelę įgijo 5 taškų pranašumą (18:13), tačiau klaipėdiečiai netrukus vėl kvėpavo varžovams į nugaras – 18:17.

Vis tik, lemiamas pirmojo kėlinio minutes geriau sužaidę vilniečiai po 10-ies minučių kovos pirmavo 27:22.

Antrojo ketvirčio pradžioje Rimo Kurtinaičio auklėtiniams buvo pavykę kiek atitrūkti (32:24), tačiau „Neptūnas” greitai sugrąžino maksimalią intrigą (32:31).

Abi komandos demonstravo pavyzdinę kovą ir akiai gražų krepšinį, tačiau pirmoje mačo pusėje nė vienai iš jų taip ir nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo.

Prasidėjus ilgajai pertraukai Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmavo 45:41.

Trečiojo kėlinio pradžioje Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams po labai ilgos pertraukos pavyko persverti rezultatą savo naudai – 50:51.

Po šio epizodai svečiai iš uostamiesčio beveik visą trečiąjį ketvirtį pirmavo 1-3 taškų skirtumu.

O prieš lemiamas dešimt šio mačo minučių Kazio Maksvyčio auklėtiniai turėjo minimalų pranašumą – 60:61.

Ketvirtojo kėlinio pradžia priklausė aikštelės šeimininkams, kurie po Mindaugo Girdžiūno tritaškio įgijo 6 taškų pranašumą (67:61).

Netrukus teisėjų veiksmais nepatenkintas „Neptūno“ strategas K.Maksvytis užsidirbo techninę pražangą.

Ir nors atrodė, kad „Lietuvos rytas“ galutinai perima iniciatyvą, svečiai iš uostamiesčio galvojo kitaip (73:70).

Vis tik, lemiamas rungtynių akimirkas geriau sužaidę sostinės krepšininkai nutraukė tris metus trukusį prakeiksmą ir pateko į LKL finalą.

Prieš rungtynes:

Per pirmąsias keturias serijos rungtynes abi komandos pasidalino po dvi pergales.

Pirmąją ekipų akistatą sostinėje klaipėdiečiai laimėjo 84:79.

Po to sekė dvi iš eilės Rimo Kurtinačio auklėtinių pergalės: sostinės krepšininkai Klaipėdoje šventė pergalę 67:49, o trečiose serijos rungtynėse Vilniuje – 74:67.

Pirmadienį namuose klaipėdiečiai džiaugėsi pergale 74:70 ir išlygino serijos rezultatą – 2:2.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ stovykloje nusiteikimą pusfinalio rungtynėms gerokai pakoregavo žiniasklaidoje pasirodžiusios žinios apie galimą Dainiaus Adomaičio sugrįžimą į komandos vyriausiojo trenerio postą.

Emocijų nesutramdęs dabartinis sostinės klubo strategas R.Kurtinaitis antradienį duodamas interviu spaudai pratrūko ir uždavė retorinį klausimą: „Tai gal tada net nėra svarbu, ar būsime pirmi, ar ketvirti?“.