Penktadienio naktį Lietuvos laiku startavę NBA finalai pažėrė netikėtos intrigos.

Daugelis prieš šio superfinalo pradžią nurašė Klivlando „Cavaliers“ šansus laimėti seriją iki keturių pergalių, tačiau fenomenalus 51-ą tašką pelniusio LeBrono pasirodymas leido gerokai pakutenti nervus Oklando „Golden State Warriors“ klubui.

Čempionai tik po pratęsimo sugebėjo išnešti sveiką kailį, nors baigiantis pagrindiniam mačui laiko svečiai iš Klivlando turėjo puikią progą seriją pradėti pergalingai.

Lemiamas rungtynių akimirkas išnagrinėjus NBA vadovybė oficialiai nusprendė, jog finalo mače teisėjai neišvengė klaidų, kurios nulėmė mačo baigtį.

Išnagrinėjus įvykius ketvirtojo kėlinio pabaigoje, NBA užfiksavo bent du taisyklių pažeidimus, kurie arbitrų brigados liko nepastebėti.

Vienas iš jų – prieš pat krepšinio pasaulį šokiravusį J.R. Smitho fiasko. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 4,7 sekundės, George'as Hillas išprovokavo Klay Thompsono pražangą ir stojo prie baudų metimų linijos.

Klivlando „Cavaliers“ gynėjas realizavo pirmąjį metimą, tačiau antrasis skriejo pro šalį. Pasak atlikto įvertinimo, būtent tuo metu Draymondas Greenas anksčiau laiko kirto baudos aikštelės liniją, o tai užfiksavę teisėjai turėjo Hillui leisti pakartoti antrąjį metimą, tačiau šis epizodas praslydo pro akis.

Taip pat liko neužfiksuotas ir kitas momentas, kuomet Greenas neleistinai stabdė dominavusį LeBroną Jamesą. „Golden State Warriors“ žvaigždė, likus žaisti 12,1 sek. iki ketvirčio pabaigos, neleistinai laikė „Cavaliers“ lyderį už rankos ir ribojo jo judėjimo laisvę.

Šis dviejų krepšininkų kontaktas privertė LeBroną atlikti perdavimą Hillui, kurį paskui pražanga sustabdė Thompsonas.

„Warriors“ klubas tada jau buvo peržengęs leistiną pražangų limitą, o jeigu Greeno pražanga būtų buvus užfiksuota, LeBronas būtų stojęs mesti baudų metimų. „Cavaliers“ tuo metu atsilikinėjo 106:107.

Net 51 tašką pelnęs Jamesas 114:124 skaudžia Klivlando ekipos nesėkme pasibaigusiame susitikime realizavo 10/11 baudų.