Prasidėjo tradicinis Baltijos taurės turnyras. Pirmosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė svečiuose susitiko su nacionaline Estijos komanda. Rakverėje vykęs susitikimas baigėsi šeimininkų pergale rezultatu 2:0.

1 800 žiūrovų talpinančiame stadione už šeimininkus sirgo apie pusantro tūkstančio žiūrovų. Lietuvos rinktinė svečiuose sulaukė kelių dešimčių ištikimiausių aistruolių palaikymo.

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas į starto sudėtį įtraukė po ilgos pertraukos į rinktinę sugrįžusį Povilą Leimoną, pirmą kartą nacionalinės rinktinės starto sudėtyje pasirodė jaunasis Justas Lasickas.

Martino Reimo treniruojamų šeimininkų gretose ant atsarginių suolo liko labiausiai patyręs Estijos rinktinės žaidėjas 33 metų Konstantinas Vasiljevas, kuris rinktinės gretose sužaidęs 101 rungtynes.

Pirmasis pavojus prie lietuvių vartų kilo 4-ąją minutę, kai iš kelių metrų estų smūgiuotas kamuolys pralėkė šalia virpsto.

8-ąja po lietuvių atakos nuo baudos aikštelės linijos virš vartų smūgiavo Ovidijus Verbickas. 20-ąją lietuviai perėmė kamuolį ir surengė kontrataką, tačiau Arvydo Novikovo ne itin stipriai smūgiuotą kamuolį sugavo estų vartininkas.

23-ąją minutę V. Slivka prie vidurio linijos prarado kamuolį ir jį perėmę šeimininkai surengė kombinacinę ataką, kurios smaigalyje atsidūręs Henrikas Ojamaa iššoko vienas prieš vartininką Ernestą Šetkų ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. Įpusėjus pirmam kėliniui, estai išsiveržė į priekį 1:0.

35-ąją minutę puikią progą pasižymėti turėjo Lietuvos rinktinė. Po estų klaidos gynyboje vienas prieš vartininką iššoko Fiodoras Černychas, tačiau jo bandymas perkelti kamuolį per vartininką nebuvo sėkmingas. Sergejus Lepmetsas atspėjo varžovo ketinimus ir be vargo sugavo kamuolį.

42-ąją minutę šeimininkai skirtumą padvigubino. Mattiasas Kaitas įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiu į tolimąjį kampą padidino persvarą 2:0.

44-ąją minutę Valdemaras Borovskis smūgiavo į artimąjį varžovų vartų kampą, estus nuo įvarčio gelbėjo patikimai sužaidęs vartininkas.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo Lietuvos rinktinė ir dažnai lankėsi estų baudos aikštelės prieigose, tačiau pavojingų progų sukurti nepavyko iki 65-osios minutės, kai nuo baudos aikštelės linijos stipriai smūgiavo F. Černychas. Nuo lietuvių kapitono smūgio gelbėjo puikiai sužaidęs vartininkas.

Dar vienas pavojus prie estų vartų kilo 66-ąją minutę, tačiau F. Černycho smūgį baudos aikštelėje blokavo varžovas, o Vykinto Slivkos muštas kamuolys pralėkė virš vartų.

67-ąją minutę Lietuvos rinktinėje debiutavo Simonas Urbys, kuris į aikštę žengė vietoje J. Lasicko.

79-ąją minutę svečius nuo įvarčio gelbėjo E. Šetkus, kuris atrėmė iš arti estų smūgiuotą kamuolį.

85-ąją minutę progą pasižymėti turėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Karolis Laukžemis, tačiau jo galva smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai greta skersinio.

Per teisėjo pridėtą laiką Lietuvos rinktinės vartų skersinį sudrebino Artjomo Dmitrijevo galva smūgiuotas kamuolys.

Estijos rinktinė laimėjo 2:0 ir atsirevanšavo lietuviams už tokiu pat rezultatu Klaipėdoje patirtą pralaimėjimą praėjusiame Baltijos taurės turnyro turnyre prieš dvejus metus.

Kitos Baltijos taurės rungtynės vyks birželio 2 dieną, kai Latvijos rinktinė namuose priims Estijos komandą.

Kas iškovos Baltijos taurę paaiškės birželio 5 dieną. 19 val. Vilniuje, LFF stadione, Lietuvos futbolininkai susitiks su Latvijos ekipą.