28
Miuncheno „Bayern“ – Madrido „Real“ 1:2 (nuotr. SCANPIX)

Madrido „Real“ laimėjo pirmąsias UEFA Čempionų lygos pusfinalio rungtynes. Titulą ginantys ispanai pasinaudojo varžovų klaidomis ir svečiuose 2:1 (1:1) nugalėjo Miuncheno „Bayern“ futbolininkus.

28

Vyriausiajam šeimininkų treneriui Juppui Heynckesui pirmajame kėlinyje teko atlikti du priverstinius keitimus. Traumas patyrė Arjenas Robbenas ir Jerome’as Boatengas.

Vis dėlto mačo pradžia „Bayern“ nieko blogo nežadėjo. 28-ąją minutę po žaibiškos kontratakos įvartį pelnė Joshua Kimmichas.

„Real“ iki kėlinio pabaigos išlygino rezultatą. 44-ąją minutę puikiu smūgiu iš toli pasižymėjo Marcelo.

Madrido futbolininkai pergalingą įvartį įmušė antrojo kėlinio pradžioje. „Real“ 57-ąją minutę pasinaudojo „Bayern“ klaida, kontratakavo ir puikų įvartį po rezultatyvaus Luco Vazquezo perdavimo pelnė Marco Asensio.

Atsakomosios rungtynės – po savaitės Madride.

Prieš rungtynes

„Galime nugalėti bet ką. „Real“ – ne išimtis“, – prieš mačą pareiškė Arjenas Robbenas. Olandas 2007–2009 metais žaidė Madride, o vėliau persikėlė į Miuncheną, kuriame rungtyniauja iki šiol.

„Visada laukiu rungtynių prieš tokius futbolininkus kaip Cristiano Ronaldo. Smagu žaisti prieš geriausius. Tai – vienintelis kelias tobulėti. Cristiano – nuostabus atletas, bet nemanau, kad jis neturi silpnybių, – rėžė „Bayern“ gynėjas Jerome’as Boatengas. – „Real“ stiprus ir gindamasis, ir puldamas, turintis subalansuotą saugų grandį. Tai – priežastis, kodėl Madrido komanda laimėjo du Čempionų lygos trofėjus iš eilės. Tačiau tikime savimi ir padarysime viską, kad ją nugalėtume.“

„Mano nuomone, šiame pusfinalyje favoritų nėra. Tačiau turiu nuojautą, kad mums pasiseks“, – tikino „Bayern“ strategas Juppas Heynckesas.

„Tai – aukščiausios klasės treneris. Jis – pagrindinė priežastis, kodėl „Bayern“ toks stiprus. Kai J. Heynckesas grįžo, „Bayern“ žaidžia daug geriau. Manau, jį įveikti bus gerokai sunkiau nei pernai. Šiemet jis galingesnis“, – lygino buvęs „Bayern“, o dabar „Real“ saugas Toni Kroosas.

„Bayern“ prieš pustrečios savaitės užsitikrino šeštąjį Vokietijos čempionų titulą iš eilės. Tuo metu „Real“ Ispanijos lygoje rikiuojasi trečias, dviem taškais lenkdamas „Valencia“, keturiais atsilikdamas nuo Madrido „Atletico“, 15 – „Barcelona“.

Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius mano, kad tokie rezultatai – papildoma Madrido futbolininkų motyvacija, mat jie sezoną gali baigti be titulų.

„Tai – superklubų mūšis. Mėgausimės aukščiausio lygio futbolu“, – reziumavo TV6 bei „Viasat Sport Baltic“ komentatorius Rytis Vyšniauskas.