Atkutę „Trakai“ pradeda vytis lygos favoritus

Sunkiai A lygos sezoną pradėjusi „Trakų“ komanda po truputį įgauna pagreitį. Trakiškiai šalies čempionate iškovojo antrąją pergalę iš eilės, kai antradienį LFF stadione rezultatu 1:0 palaužė „Kauno Žalgirio“ atstovus.

Pirmajame kėlinyje iniciatyva priklausė „Trakams“, tačiau mačo šeimininkams sunkiai sekėsi pramušti varžovų gynybą.

Iš pradžių Jevgenijaus Osipovo smūgį galva atrėmė vartininkas Martynas Matuzas. Po to galimybę turėjo Rokas Gedminas, bet trakiškis smūgiavo virš vartų.

Sužaidus pusę valandos, „Trakų“ komandos atakos smaigalyje atsidūrė Dinijaras Biljaletdinovas, tačiau „Kauno Žalgirio“ vartininkas M. Matuzas vėl buvo savo vietoje, sutrukdęs rusui tiksliai smūgiuoti.

Trakų komandos nuotaiką pirmajame kėlinyje dar labiau sugadino nemalonus epizodas, kuriame traumą patyrė Modestas Vorobjovas. Saugas sugebėjo tęsti rungtynes, tačiau antrojo kėlinio pradžioje paprašė keitimo.

Šeimininkų aktyvumas puolime po pertraukos nemažėjo, vis tik „Kauno Žalgirio“ futbolininkai sugebėdavo numušti žaidimo spartą ir nesunkiai apsigindavo.

Trakiškių kantrybė galiausiai atsipirko. 72-ąją minutę dešiniuoju kraštu spurtavęs Valdemaras Borovskis atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten Svajūnas Čyžas galva įsuko kamuolį į vartus – 1:0.

Įgiję pranašumą, „Trakų“ futbolininkai didesnį dėmesį skyrė savų vartų saugumui ir nesunkiai atrėmė padrikus kauniečių bandymus išlyginti rezultatą. O paskutinę pridėto laiko minutę po dar vieno V. Borovskio rezultatyvaus perdavimo tašką rungtynėse padėjo Justinas Marazas – 2:0.

Po šios pergalės „Trakai“ įsitvirtino trečiojoje A lygos vietoje ir iki taško priartėjo prie Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų. Tiesa, pastarieji sužaidę rungtynėmis mažiau.

Rungtynių statistika

„Trakai“ – Vilniaus „Kauno Žalgiris“ 2:0 (0:0)

Įvarčiai: S. Čyžas (72), J. Marazas (90+3).

Geltonos kortelės: M. Šyška (60); A. Bakmazas (60), L. Pilibaitis (82).

„Trakai“: T. Švedkauskas, V. Borovskis, J. Januševskis, J. Osipovas, V. Jeriomenka, M. Šyška, L. Traore, M. Vorobjovas (50 min. J. Marazas), D. Biljaletdinovas, R. Gedminas (65 min. S. Čyžas), M. Kabobola (73 min. V. Šilėnas).

„Kauno Žalgiris“: M. Matuzas, A. Bakmazas, M. Beneta, P. Širvys (62 min. A. Bursucas), T. Snapkauskas, G. Zagurskas, E. Kloniūnas (80 min. J. Mamajevas), S. Paulius, L. Pilibaitis, G. Sirgėdas, E. Mickevičius (73 min. A. Raginis).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. „Kauno Žalgiris“ 9 2 1 6 4:14 7

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: Tomašas Malecas („Žalgiris“) ir Ovidijus Verbickas („Sūduva“) – po 6 įvarčius, Laurynas Stonkus („Jonava“) ir Mukanya Kabobola („Trakai“) – po 5.