55
Eurolyga: „Žalgiris“ – „Olympiacos“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Paulius Jankūnas per dvejas pirmas Eurolygos ketvirtfinalio rungtynes prieš Pirėjo „Olympiakos“ buvo sukrapštęs vos du taškus ir nepriminė to kapitono, kurį esame įpratę matyti. Tačiau jis grįžo tada, kai „Žalgiriui“ to labiausiai reikėjo.

55

Veteranas taškų sąskaitą atidarė jau pirmame kėlinyje ir iš karto sulaukė Šaro padrasinimų. Galiausiai Jankūnas sprogo trečiajame kėlinyje, kai „Olympiakos“ grėsmingai priartėjo iki 46:53.

Tada puolėjas vienas pats pelnė devynis taškus iš eilės per dviejų minučių atkarpą ir padėjo „Žalgiriui“ vėl atitrūkti 62:47.

Galiausiai Lietuvos čempionai iškovojo pergalę 80:60 ir dabar yra per žingsnį nuo finalo ketverto. Kauniečiai serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-1.

Rungtynes P.Jankūnas baigė su 13 taškų (5/5 dvit., 3/4 baud.) ir 6 atkovotais kamuoliais per 18 minučių. Ketvirtajame kėlinyje Šaras net neleido kapitono į aikštę, nes „Žalgiris“ buvo taip užsikūręs, kad ir be jo daužė varžovus.

„Niekada nesureikšminu savo pasirodymų. Aišku, nesmagu lakstyti be metimo, bet jei to reikalauja situacija, tai neturiu problemų. Rūpi tik pergalė, o ne statistika. Man jau ne septyniolika metų, kad rūpėtų ji.

Pats buvau agresyvesnis ir pavyko sužaisti. Treneriai akcentavo, kad galime pralaužti gynybą. Viskas gavosi žaidimo eigoje. Atėjo mano momentas ir smagu, kad pavyko pateisinti pasitikėjimą“, – savo pasirodymo nesureikšmino jis.

P.Jankūnas pabrėžė, kad antradienį pasiekta triuškinanti pergalė dar nieko nereiškia, o ketvirtadienį varžovai kibs į atlapus dar agresyviau.

„Dar tik 2-1 serijoje ir taškų skirtumas nieko nereiškia. Jie tikrai padarys išvadas ir bus pasiruošę, puls mus nuo pat pradžių“, – įsitikinęs jis.

Antradienį „Žalgirio“ areną užpildė 14 tūktstančių žaliai baltų sirgalių, sukūrusių neįtikėtiną atmosferą.

„Susikaupimo daugiau buvo, nes žinojome, kad žaisime prie savų sirgalių. Jie begalo padėjo, jie davė visą energiją ir užsivedimą. Kas ėjo į aikštę, atidavė visus šimtą procentų“, – džiaugėsi kapitonas.