55
Eurolyga: „Žalgiris“ – „Olympiacos“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgiris“ atsidūrė per žingsnį nuo Eurolygos finalo ketverto, kuriame paskutinį kartą žaidė prieš 19 metų. Kauniečiai antradienį namie 80:60 (21:19, 26:17, 20:14, 13:10) nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:1.

55

Šeimininkams rungtynės prasidėjo sunkiai. „Olympiakos“ pirmavo 13:7.

„Žalgirio“ puolimą išjudino nuo atsarginių žaidėjų suolo pakilęs Beno Udrihas. Slovėnas dalijo rezultatyvius perdavimus, rinko taškus ir padėjo Kauno komandai po kėlinio pirmauti – 21:19.

Antrajame ketvirtyje po dvitaškį su pražangomis pataikė Brandonas Daviesas ir Aaronas White’as. Šios atakos prisidėjo prie spurto 13:0 (37:24). Po Artūro Milaknio baudos metimo skirtumas buvo išaugęs iki 17 taškų (47:30).

Trečiajame kėlinyje Pirėjo krepšininkai buvo sumažinę deficitą (46:53), bet po Šarūno Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės septynis taškus iš eilės pelnė Paulius Jankūnas (62:47).

Paskutiniame ketvirtyje, po B. Udriho dvitaškio, atstumas tarp komandų buvo padidėjęs iki 24 taškų (80:56).

Prieš rungtynes

Likus kelioms valandoms iki mačo, portalas Eurohoops.net pranešė, kad „Olympiakos“ į aikštę pasirengęs leisti visus krepšininkus. Tarp jų – traumuotus Giorgos Printezį ir Nikolą Milutinovą, kelių skausmus kenčiantį Kostą Papanikolaou, sveikatos problemų turinčius Janį Strelnieką bei Giorgos Bogrį.

„Nemanau, kad tai problema. Vis tiek visas žaidimas sukasi apie Vassilį Spanoulį. Daug dirbame prie jo, akcentuojame. Jis žaidžia puikią seriją, pataiko daug sunkių metimų. Mums reikia žaisti agresyviau, geriau gintis, mažinti lengvų taškų. Rungtyniausime „Žalgirio“ arenoje, o namų pranašumas yra geras tada, kai žaidi gerai. Sirgaliai palaiko daug labiau, kai tau sekasi. Tokia žmogaus natūra. Jeigu norime aistruolių pagalbos, reikia gerai gintis, aikštėje palikti visą kūną, galvą ir širdį“, – išvakarėse kalbėjo vyriausiasis šeimininkų treneris Šarūnas Jasikevičius.

V. Spanoulis per pirmąsias dvejas rungtynes Graikijoje vidutiniškai rinko 21 tašką ir 17 naudingumo balų. Jamelo McLeano statistika – 13,5 taško, 17,5 naudingumo balo.

Įspūdingą seriją žaidžia „Žalgirio“ legionierius Brandonas Daviesas. Amerikietis pasižymi 20,5 taško bei 22 naudingumo balais. 13,5 taško prideda Artūras Milaknis, 12,5 – Kevinas Pangosas.

B. Daviesas – Eurolygos atkrintamųjų blokų karalius (2). V. Spanoulis dažniausiai klysta (7,2).

„Žalgiris“ – taikliausia tritaškininkė (46 procentai), daugiausia metimų blokuojanti (0,9) ir nerezultatyviausia (77,5) atkrintamųjų komanda. „Olympiakos“ – geriausiai dėl kamuolių kovojanti (7,2), mažiausiai klystanti (2,8), bet rečiausiai asistuojanti (2,9) bei mažiausiai naudingumo balų renkanti (75) ekipa.

„Žalgiris“ pirmąsias rungtynes Graikijoje po pratęsimo laimėjo 87:78, o antrosiose patyrė nesėkmę 68:79.

Pirmasis kėlinys

Arena nusidažė žaliai. Visiems aistruoliams įteikti tokios spalvos marškinėliai.

„Laikykitės žaidimo plano, kreipkite dėmesį į detales. Kiekviena ataka svarbi, negalime dalyti lengvų taškų“, – prieš rungtynes auklėtiniams rūbinėje sakė Š. Jasikevičius.

Vyriausiasis „Olympiakos“ treneris Ioannis Sfairopoulos akcentavo agresyvią ir gerą gynybą, varžovų atitvėrimą bei kovą dėl atšokusių kamuolių.

Svečiai laimėjo ginčą. Pirmuosius taškus pelnė J. McLeanas (2:0). „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė Vasilije Micičius (2:2).

Darbo ėmėsi ir ryškiausia serijos žvaigždė V. Spanoulis, pataikęs dvi baudas (4:2). Į tai dvitaškiu atsakė B. Daviesas (4:4).

„Olympiakos“ spurtavo 6:0 – 10:4. „Tuščią“ šeimininkų atkarpą tritaškiu nutraukė K. Pangosas (7:10). Tolimą metimą pataikė ir Pirėjo komandos gynėjas Brianas Robertsas (7:13).

Dvitaškius įmetė Antanas Kavaliauskas bei Paulius Jankūnas (11:13).

Šeimininkų puolimą išjudino nuo suolo pakilęs Beno Udrihas. Jis atliko pora rezultatyvių perdavimų, o dvitaškiu išvedė „Žalgirį“ į priekį (17:16). Vėliau „pakabino“ kamuolį Aaronui White’ui (19:16), o galiausiai dvitaškiu baigė kėlinį (21:19).

Antrasis kėlinys

Ketvirtį dvitaškiu pradėjo P. Jankūnas (23:19).

Tris baudas sumetė latvis J. Strelniekas (22:23).

Du taškus su pražanga pelnė B. Daviesas (30:24). Po puikaus jo perdavimo tą patį padarė ir Aaronas White’as (33:24).

Dviženklį „Žalgirio“ pranašumą lėmė K. Pangoso dvitaškis (35:24).

Žalgiriečiai surengė spurtą 13:0 (37:24).

K. Pangoso tritaškis padėjo pasiekti naują persvaros rekordą – 42:26. Kanadietis per du kėlinius surinko 10 taškų – 46:30.

A. Milaknio bauda užbrėžė naują ribą tarp komandų – 47:30.

„Olympiakos“ iki kėlinio pabaigos sumažino deficitą – 36:47.

„Reikės žaisti dar kiečiau prieš tokią galingą komandą, kitaip neįmanoma“, – po ketvirčio sakė B. Daviesas.

„Leidome „Žalgiriui“ pabėgti antrajame kėlinyje. Jis pataikė, mes neapsigynėme. Turime surakinti Kauno komandos puolimą po pertraukos“, – mintimis dalijosi B. Robertsas.

Trečiasis kėlinys

Š. Jasikevičius prieš antrąją rungtynių dalį sakė, kad komanda turi žaisti kiečiau. I. Sfairopoulos bedė į prastą savo ekipos pataikymo procentą.

Ketvirtį taikliu metimu pradėjo B. Daviesas (49:36).

Bobby Brownas nubaustas nesportine pražanga (53:39).

A. Kavaliauskui teisėjai už per dideles emocijas skyrė techninę pražangą (44:53).

V. Spanoulis prasiveržimu dar labiau sumažino deficitą (46:53).

Po Š. Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės penkis taškus iš eilės pelnė P. Jankūnas (58:46). Kapitonas šou tęsė ir vėliau (62:47).

Likus ketvirčiui „Žalgiris“ pirmavo 67:50.

Ketvirtasis kėlinys

Dvi V. Micičiaus baudos dar labiau padidino persvarą – 69:50.

„Olympiakos“ krepšininkai akivaizdžiai pasimetę. Jie nesugebėjo grąžinti kamuolio į žaidimą per penkias sekundes.

Axelis Toupane’as pataikė tritaškį su pražanga (74:52).

Kėlinio pabaigoje Šaras žaidimo laiko suteikė Pauliui Valinskui ir Martynui Sajui.

B. Udriho metimas buvo dar labiau padidinęs skirtumą – 80:56.

Statistika

„Žalgiris“ pataikė 24 dvitaškius iš 33 (73 procentai) ir atliko beveik dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų – 23:12.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18 (6/8 dvitaškių, 6/7 baudų, 5 išprovokuotos pražangos), Paulius Jankūnas 13 (5/5 dvit., 6 atkovoti kamuoliai), Kevinas Pangosas 12, Axelis Toupane’as 10.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 14 (8/9 baud.), Brianas Robertsas 11.