25
„Liverpool“ – „Roma“ 5:2 (nuotr. SCANPIX)

Prieš buvusią komandą žaidęs Mohamedas Salah pirmosiose UEFA Čempionų lygos pusfinalio rungtynėse įmušė du įvarčius ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų. Vis dėlto „Liverpool“ žvaigždei sėdus ant suolo, „Roma“ atgaivino finalo viltį. Mačas Liverpulyje baigėsi 5:2 (2:0).

25

Svečiai aktyviai pradėjo rungtynes, o šeimininkų vyriausiajam treneriui Jurgenui Kloppui mačo pradžioje teko atlikti priverstinį keitimą. Alexas Oxlade’as-Chamberlainas stadioną paliko ant neštuvų.

Sužaidus maždaug pusvalandį, progą turėjo Sadio Mane. „Liverpool“ futbolininkas pabėgo vienas prieš vartininką, bet smūgiavo netiksliai.

S. Mane bei M. Salah ir toliau žaidė aktyviai.

Galiausiai S. Mane nukreipė kamuolį į tinklą, bet įvartis nebuvo įskaitytas – nuošalė.

36-ąją minutę viskas buvo pagal taisykles. Fantastišką įvartį įmušė M. Salah.

„Liverpool“ nemažino apsukų. Tai M. Salah vainikavo dar vienu įvarčiu, pelnytu per pridėtą pirmojo kėlinio laiką.

56-ąją minutę prisišaudė ir S. Mane. Jam asistavo M. Salah.

Vartai atsirišo ir Roberto Firmino. Brazilas įmušė 61-ąją bei 69-ąją minutėmis. Kai puolėjas mušė pirmąjį įvartį, jam puikų perdavimą atliko M. Salah.

Romos komandai pavyko sušvelninti rezultatą. 81-ąją minutę pasižymėjo Edinas Džeko.

85-ąją minutę į „Liverpool“ vartus skirtas 11 metrų baudinys. Jį realizavo Diego Perotti.

Prieš rungtynes

M. Salah prieš rungtynes kėlė didžiausią ažiotažą. Apie jį kalbėjo abi komandos.

„Nenorime išskirti M. Salah. Komandiniu žaidimu sustabdėme „Barcelona“ bei Lionelį Messi. Taip galime padaryti ir su M. Salah. Nebus lengva, bet esame pasiruošę“, – tikino „Roma“ gynėjas Kostas Manolas.

Jam antrino komandos draugas Aleksandaras Kolarovas: „Turime rungtyniauti kaip galime geriausiai. Nesitikėjau, kad žengsime taip toli, bet tai – ne atsitiktinumas. Norime sužaisti dvejas puikias rungtynes. Bandysime laimėti. Padarysime viską, kad mums pavyktų. Būdami vaikais, svajojome apie tokius mačus.“

Liverpulio futbolininkai daug dėmesio skyrė savo vedliui – Jurgenui Kloppui.

„Jis suteikia mums žaidimo laisvės, nes žino, kad turime ypatingų savybių, kurias galime išreikšti žaisdami tokį futbolą“, – pasakojo „Liverpool“ saugas Georginio Wijnaldumas.

Pats J. Kloppas laukia ypatingos sirgalių sukurtos atmosferos ir tikisi rimtos kovos, mat „Roma“ ne tik ketvirtfinalyje nugalėjo „Barcelona“ bei buvo pirma savo grupėje, o ir vis dar nepraleido įvarčio namuose.

Karjerą baigusi „Liverpool“ legenda Stevenas Gerrardas mano, kad jo buvusi komanda rungtynes pradės aukštu tempu ir žais greitai. Būtent toks futbolas yra Liverpulio komandos stiprybė.