Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmosiose finalo rungtynėse Kaune vietos „Žalgiris“ rezultatu 82:68 sugebėjo palaužti Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkus.

Susitikimas prasidėjo vangiai, abiems komandoms sunkiai sekėsi pelnyti taškus, o pirmuosius pelnė Paulius Jankūnas, kuris ir vėliau žaidė sėkmingai. Tačiau Andrius Šležas išlygino rezultatą, o kiek vėliau Marijonas Petravičius baudos metimu suteikė „Lietuvos rytui“ 3 taškų pranašumą – 5:2. Po 5 iš eilės Tanoka Beardo taškų „Žalgiris“ susigrąžino persvarą (10:5) ir išlaikė ją iki pirmojo kėlinuko pabaigos – 17:11.

Antrajame ketvirtyje Matthew Nielsenas sumažino savo komandos atotrūkį iki 2 taškų (15:17), bet ir vėl aikštės šeimininkams puikiai sekėsi stabdyti vilniečius. Vos tik „Lietuvos rytas“ priartėdavo prie varžovų, kauniečiai iškart surasdavo būdų kaip padidinti skirtumą. M.Nielsenui dar kartą sumažinus deficitą, Hanno Mottola pataikė iš toli ir rezultatas tapo 28:23. Situacija „Žalgiriui“ tapo kiek sudėtingesnė, kai T.Beardas gavo techninę pražangą, ir 4-ąją asmeninę. Tiesa, prieš tai dvitaškį pelnė Marko Popovičius. Didžiąją pertrauką komandos išėjo aikštės šeimininkams pirmaujant 38:33.

Po didžiosios pertraukos, po Marcelo Machado tritaškio „Žalgiris“ pirmąkart įgijo dviženklį pranašumą – 45:35. 5 be atsako taškus pelnęs „Lietuvos rytas“ dar sumažino deficitą iki 5 taškų (45:50), tačiau dviženklę persvarą atstatė savo komandą į priekį tempęs Dejuanas Collinsas – 57:47. Po trijų kėlinukų „Žalgiris“ pirmavo 62:51.

Situacija nesikeitė ir paskutinėje susitikimo dalyje. Vilniečiams niekaip nepavyko mažinti skirtumo, priešinga – „Žalgiris“ dar labiau atitrūko į priekį, o po T.Beardo dvitaškio su pražanga komandas jau skyrė 16 taškų – 70:54. Netrukus įsisiautėjo ir 2 tolimus metimus pataikė M.Machado, po kurio puikaus žaidimo rezultatas tapo 76:58. Per likusį laiką viskas, ką pavyko padaryti Lietuvos rytui“, buvo keliais taškais sumažinti deficitą.

"Žalgiris": M.Machado - 18, D.Collinsas - 17 (8 rez. perd.), T.Beardas - 15 (11 atk. kam.), J.Mačiulis - 12 (5 atk. kam.), P.Jankūnas - 9 (5 atk. kam.).

"Lietuvos rytas": K.Rushas - 12 (naudingumas -1), A.Jomantas - 11, J.Batista - 10 (5 atk. kam.), M.Nielsenas - 8 (5 atk. kam.), A.Šležas (5 atk. kam.) ir J.Blums - po 7.