Brandonas Fieldsas sužaidė geriausias sezono rungtynes, o jo vedamas Klaipėdos „Neptūnas“ (22-7) atsitiesė po praėjusią savaitę patirto netikėto pralaimėjimo Utenos „Juventus“ ekipai.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 90:71 (23:18, 23:18, 28:15, 16:20) pranoko ketvirtadienį BBL čempionų titulą iškovojusius Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (11-18) krepšininkus.

Iki šiol vidutiniškai po 6 taškus per rungtynes „Betsafe-LKL“ čempionate rinkęs B. Fieldsas šįkart per 19 minučių pelnė 21 tašką, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė Osvaldas Olisevičius, per 32 minutes įmetęs 15 taškų.

Uostamiesčio ekipa pergalės link žygiuoti pradėjo antrajame kėlinyje, kai po spurto 14:4 jai pavyko įgyti dviženklį pranašumą 41:30.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai įjungė dar aukštesnę pavarą ir nebepaliko varžovams jokių vilčių. Po trijų kėlinių Gedimino Petrausko kariauna atsiliko 51:74.

Paskutinysis kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu klaipėdiečiai kontroliavo situaciją ir neleido varžovams priartėti.

Tuo tarpu karjeros rungtynes sužaidusio Dovio Bičkauskio vedama Utenos „Juventus“ (11/18) ekipa pademonstravo, kad žaisti gali ir be lyderių. Vos septyniese su Panevėžio „Lietkabeliu“ (18/11) kovoję uteniškiai iškovojo sudėtingą pergalę.

Be Anthony Irelando, Larono Dendy ir Maksymo Korniienko kovęsi „Juventus“ krepšininkai 105:95 (23:14; 24:27; 28:27; 30:27) palaužė praėjusio sezono „Betsafe–LKL“ pirmenybių vicečempionus.

Šie trys legionieriai kartu per rungtynes vidutiniškai Utenos ekipai renka net po 33,8 taško, tačiau „Juventus“ ekipoje atsirado kam juos pakeisti. D. Bičkauskis sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias karjeros rungtynes šalies pirmenybėse ir pelnė 30 taškų bei surinko 36 naudingumo balus.

„Juventus“ ekipa ketvirtojo kėlinio metu pirmavo 86:74, tačiau po Simo Jasaičio trijų iš eilės tritaškių panevėžiečių deficitas ištirpo iki 5 (83:88).

Ties tuo „Lietkabelis“ nesustojo. Iškart tritaškį smeigė ir Žanis Peineris, po kurio taškų skirtumas buvo jau tik 2 taškai.

Į štai šią tritaškių seriją atsakymą turėjo ir D. Bičkauskis. Įžaidėjas pelnė 5 taškus iš eilės ir vėl leido uteniškiams laisviau kvėpuoti. Per likusį laiką komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau „Lietkabeliui“ priartėti arčiau nebepavyko.

„Juventos“ ekipa dar per pirmas 10 minučių įgijo 9 taškų pranašumą (23:14), o antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 6:0 ir susikrovė rekordišką persvarą – 29:14.

Tačiau svečiai iš Panevėžio užbaigė ketvirtį spurtu 8:0 ir prieš pertrauką sumažino deficitą iki 6 taškų (41:47).

Nors „Lietkabelis“ trečiajame kėlinyje buvo ir persvėręs rezultatą (49:50), prieš lemiamą ketvirtį uteniškiai ir vėl susigrąžino iniciatyvą – 75:68.