116
Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Fenerbahce“ (nuotr. Fotodiena.lt)

Kauno „Žalgiris“ penktadienį namie ilgą laiką pirmavo prieš Eurolygos čempionus, bet jų antrąkart šiame sezone įveikti nepavyko. Žalgiriečiai pralaimėjo 78:85 (24:17, 16:14, 18:21, 20:33).

116

Šeimininkai rungtynių pradžioje atsiliko 6:7, bet vėliau spurtavo 12:0 ir įgijo dviženklę persvarą – 18:7. „Žalgiris“ šios atkarpos metu žaidė agresyviai bei aštuonis taškus iš 12 pelnė baudų metimais.

Kauno komanda antrąjį kėlinį pradėjo 8:0. Po tritaškį pataikė A. Milaknis ir V. Micičius, leidę „Žalgiriui“ įgyti rekordinę persvarą – 32:20.

Pirmąjį trečiojo ketvirčio tašką taiklia bauda pelnė A. Toupane’as (41:31). Svečiai į tai atsakė septyniais. Toks spurtas „Fenerbahce“ leido sumažinti skirtumą iki trijų (38:41). Penkis šios serijos taškus pelnė N. Melli.

Ketvirtajame kėlinyje šešis taškus iš eilės įmetė J. Thompsonas. „Fenerbahce“ išlygino rezultatą (60:60).

Prasidėjo atkakli ir permaininga kova.

V. Micičius prasižengė K. Sloukui metant tritaškį. Graikas realizavo visas tris baudas (69:65). N. Kaliničius dvitaškiu nubrėžė dar didesnę ribą tarp komandų – 72:67.

Galiausiai K. Sloukas tritaškiu nubraukė „Žalgirio“ šansus (77:71). Dvitaškį pataikė ir L. Datome (79:71).

Statistika

„Fenerbahce“ atliko 25 rezultatyvius perdavimus, „Žalgiris“ – 16.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 15 (7/7 baudų, 8 išprovokuotos pražangos, 5 atkovoti kamuoliai), Kevinas Pangosas 14, Vasilije Micičius 11 (5 rezultatyvūs perdavimai), Brandonas Daviesas 10.

„Fenerbahce“: Luigi Datome 16, Kostas Sloukas 15 (7/7 baud., 5 rez. perd.), Nikola Kaliničius 12 (6 rez. perd.), Jasonas Thompsonas 11.

Ketvirtasis kėlinys

„Žalgiriui“ pasivyti varžovus jėgų nebeužteko.

„Žalgirio“ šansus tritaškiu nubraukė K. Sloukas (77:71). Dvitaškį pataikė ir L. Datome (79:71).

K. Pangosas pataikė tritaškį (65:62), bet „Fenerbahce“ rezultatyviai baigė dvi atakas ir išsiveržė į priekį (66:65).

Žalgiriečius į priekį vėl išvedė K. Pangosas (62:60), dvitaškiu atsakė N. Kaliničius (62:62).

J. Thompsonas pelnė šešis taškus iš eilės, „Fenerbahce“ išlygino rezultatą (60:60).

Trečiasis kėlinys

Kėlinį galingu dėjimu baigė Aaronas White’as (58:52).

Po grubios „Žalgirio“ klaidos ginantis Jasonas Thompsonas dėjimu sumažino skirtumą iki minimalaus (52:53).

Šarūnui Jasikevičiui teko prašyti minutės pertraukėlės, po kurios tritaškį pataikė A. Milaknis (44:38).

Nors pirmąjį ketvirčio tašką taiklia bauda pelnė A. Toupane’as (41:31), svečiai į tai atsakė septyniais. Toks spurtas „Fenerbahce“ leido sumažinti skirtumą iki trijų taškų (38:41). Penkis šios serijos taškus pelnė N. Melli.

Antrasis kėlinys

„Privalome geriau gintis, nes praleidome 40 taškų, o tai – neatleidžiama“, – pirmąją rungtynių dalį komentavo J. Vesely.

„Po pertraukos turime žaisti taip pat, tik dar kiečiau gintis ir protingiau pulti“, – po kėlinio sakė V. Micičius.

Kitoje aikštės pusėje V. Micičius pataikė dvitaškį (40:29), bet žalgiriečių persvarą sumažino dvi taiklios J. Vesely baudos (31:40).

Ketvirčio finiše „Žalgirio“ pranašumą iki vienženklio sumažino Luigi Datome tritaškis (29:38).

Iki paskutinės kėlinio minutės Stambulo komandai taškus buvo pelnę du krepšininkai. J. Vesely surinko penkis, N. Kaliničius – keturis (26:36).

„Fenerbahce“ daugiau kaip pusę kėlinio nepelnė taškų. Tylą dvitaškiu nutraukė Nikola Kaliničius (22:32).

Kauno krepšininkai spurtavo 8:0. A. Milaknis ir Vasilije Micičius pataikė po tritaškį, leidę „Žalgiriui“ įgyti rekordinę persvarą – 32:20.

Pirmasis kėlinys

Kėlinį sėkmingiau baidė „Fenerbahce“. Po pirmojo ketvirčio šeimininkai buvo priekyje 24:17.

Nors „Žalgiris“ atsiliko 6:7, čia pat spurtavo 12:0 (18:7). Žalgiriečiai šios atkarpos metu žaidė agresyviai ir aštuonis taškus iš 12 pelnė baudų metimais.

Pirmuosius taškus baudų metimais pelnė N. Melli. Į tai dvitaškiu atsakė B. Daviesas, pridėjęs dar vieną taiklų metimą (4:2).

„Žalgiris“ mačą pradėjo tokiu starto penketu: B. Daviesas, K. Pangosas, A. Toupane’as, P. Jankūnas ir Edgaras Ulanovas.

Rungtynės vyksta vyriausiojo „Fenerbahce“ trenerio Željko Obradovičiaus gimtadienio dieną. Serbui sukanka 58-eri.

Prieš rungtynes

Nors „Fenerbahce“ pernai tapo Eurolygos čempione, o „Žalgiris“ į atkrintamąsias varžybas nepateko, šiame sezone pergalę tarpusavio rungtynėse Stambule iškovojo kauniečiai. Jie gruodžio 14-ąją nugalėjo 90:89.

Tąkart lemiamą tritaškį likus penkioms sekundėms smeigė Artūras Milaknis, padidinęs „Žalgirio“ pranašumą iki keturių taškų (90:86).

„Žalgiris“ iš viso pataikė 10 tritaškių iš 17 (59 procentai).

„Fenerbahce“ pralaimėjo nepaisant to, kad per visą mačą suklydo du kartus.

„Žalgiriui“ 22 taškus pelnė ir septynis rezultatyvius perdavimus atliko Kevinas Pangosas (5/7 dvitaškių). 16 taškų pridėjo Axelis Toupane’as (5/7 dvit., 7 atkovoti kamuoliai), 15 – Paulius Jankūnas (7/7 baudų, 7 išprovokuotos pražangos, 6 atk. kam.), 14 – Brandonas Daviesas (6/6 dvit., 5 pražangos).

„Fenerbahce“ gretose išsiskyrė Janas Vesely (20 taškų, 5/9 dvit., 10/14 baud., 9 išpr. praž., 5 atk. kam.), Bradas Wanamakeris (19 tšk.), Nicolo Melli (13 tšk.), Kostas Sloukas (11 tšk.).

Stambulo krepšininkai (17 pergalių / 7 pralaimėjimai) užima trečiąją turnyro lentelės poziciją, Kauno (15/9) – ketvirtąją.

Rezultatyviausi „Fenerbahce“ krepšininkai – J. Vesely (13 tšk., 5,1 atk. kam.), B. Wanamakeris (12,3 tšk.) ir Jamesas Nunnally (10,7 tšk.).