REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
I vietos architektūros konkurso nugalėtojo vizualizacijos (nuotr. bendrovės)

Paaiškėjo nekilnojamojo turto projektų vystytojų „Citus“ kartu su Lietuvos architektų sąjunga paskelbto konkurso nugalėtojai. Konkurso keliu atrinktas geriausias pasiūlymas planuojamam ypač moderniam biurų pastatui Žvėryne, Vilniuje, kuris, įmonės teigimu, taps šio vystytojo vizitine kortele.

12

Paaiškėjo nekilnojamojo turto projektų vystytojų „Citus“ kartu su Lietuvos architektų sąjunga paskelbto konkurso nugalėtojai. Konkurso keliu atrinktas geriausias pasiūlymas planuojamam ypač moderniam biurų pastatui Žvėryne, Vilniuje, kuris, įmonės teigimu, taps šio vystytojo vizitine kortele.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trys konkurso dalyviai pasidalijo solidų „Citus“ įsteigtą konkurso prizinį fondą – 20 tūkst. eurų. Pirmosios vietos laimėtojams atiteko 10 tūkst., antrosios trečiosios vietos laimėtojams – atitinkamai 5 tūkst. ir 3 tūkst. eurų piniginiai prizai, taip pat skirtas specialus 2 tūkst. eurų prizas už tvarumą ir „Žaliųjų pastatų“ idėjas.

REKLAMA

Anksčiau teigta, kad modernus biurų kompleksas – jis bus ne tik aukščiausios A++ energinio efektyvumo klasės, bet ir visiškai nenaudos papildomos energijos, o ją visą pasigamins savarankiškai.

Projektas bus vystomas Žvėryno mikrorajone, 0,1253 ha ploto komercinės paskirties sklype, adresu Sėlių g. 48, prie „vartų“ į Žvėryną – Sėlių ir Kęstučio gatvių sankryžos, greta svarbių miesto „arterijų“: Narbuto, Ukmergės, Geležinio vilko gatvių, Konstitucijos prospekto. Planuojamos investicijos į projektą sieks daugiau nei 4 mln. eurų, preliminari statybos darbų pradžia numatyta kitų metų ketvirtą ketv., o projektą baigti „Citus“ ketina iki 2019 m. galo.

REKLAMA
REKLAMA

Planuojama, kad verslo centras užims apie 2,5 tūkst. kvadratinių metrų, bus iki 4 aukštų, ketvirtadalį sklypo ploto užims želdiniai. Projekte turi būti numatytos požeminė ir antžeminė automobilių parkavimo aikštelės. Didžiąją dalį patalpų ketinama nuomoti, likusioje dalyje įsikurs pagrindinis „Citus“ biuras.

Konkurso partnerių – Lietuvos architektų sąjungos – pirmininkė Rūta Leitanaitė atkreipė dėmesį į sveikintiną konkurso, kaip būdo išrinkti numatytai vietai tinkamiausią sprendimą, privalumus.

„Puiku, kad šįkart pavyko surengti konstruktyvią diskusiją su visuomene, kurios metu visus konkursui pateiktus projektus pristatė konkurso recenzentai, o susirinkusiųjų pasiūlymai buvo perduoti vertinimo komisijos nariams“, – sakė Rūta Leitanaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nugalėtojai. Pirmoji vieta – „Arches“ studijos „Biurų vilos“

Pirmąją vietą laimėjo puikiai žinomos studijos „Arches“ projektas „Biurų vilos“. Studijos architektai projektavo pripažinimo sulaukusius objektus – verslo centrą „Quadrum“ Vilniuje, charakteringą „K ir D kompleksą“ Klaipėdoje, gyvenamąjį namą „Slėnio vila“, kuris paskutiniu metu nuskynė daugybę reikšmingų apdovanojimų visame pasaulyje. „Arches“ sukurtas pastatas „Linea“ bendruomenės buvo apdovanotas „Už pagarbą senojo Žvėryno dvasiai.

REKLAMA

Projekto autoriai – architektai Edgaras Neniškis, Arūnas Liola, Rolandas Liola, Kipras Kazlauskas, Ernesta Bagužaitė.

Konkurso komisija akcentavo drąsų numatyto statinio santykį su kontekstu, nurodė, kad projekto koncepcija – ryški ir aiški, medžio ir stiklo derinys suteikia atvirumo ir socialumo, o pati projekto architektūra – kaip ženklas.

„Džiaugiamės, kad mūsų kartu su Lietuvos architektų sąjunga, paskelbtas konkursas būsimam verslo centro projektui Žvėryne, Sėlių g. sulaukė tokio didelio architektų bendruomenės susidomėjimo ir jame dalyvavo stipriausios šios srities studijos, net architektai iš užsienio, ir pateikė net 26 projektus“, – kalbėjo „Citus“ vadovas Mindaugas Vanagas.

REKLAMA

Jis teigė, kad tokios studijos dalyvavimas ir įsigilinimas į projekto esmę verčia ir įmonę labai atsakingai žiūrėti į šį projektą.

„Arches“ partneris, architektas dr. Edgaras Neniškis sakė, kad konkurse studija nusprendė dalyvauti iškart apie jį sužinojusi.

„Mus patraukė du esminiai aspektai: vietos – išsiskiriančios konteksto daugiasluoksniškumu, savotiškai ribine situacija tarp istorijos ir ateities – unikalumas ir projekto vystytojo siekis susikurti savo būstinę. Kuomet aukštus standartus kelianti įmonė ruošiasi pasistatyti pastatą sau, tai suteikia užtikrintumo, kad bus motyvacija kurti – konkurso sąlygos patvirtino, jog „Citus“ tikisi kūrybiško ir pagrįsto sprendinio, atitinkančio šiuolaikiškiausius architektūros ir technologijų kriterijus, turi ambiciją sukurti visais aspektais tvarią aplinką“, – pasakojo architektas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Studijos pasiūlyta architektūrinė koncepcija rėmėsi sinergetiniu pažiūriu į kontekstą ir specifiškai erdvėje veikiantį scenarijų. Projekto autoriai siekė ne tik pasiūlyti Žvėryno erdviniam kodui tinkančią tūrinę kompoziciją, sąlyginai pavadintą „Biurų vilomis“, bet ir pilnai ją išnaudoti atveriant vaizdus, įsileidžiant šviesą, kaupiant saulės ir lietaus energiją, maksimizuojant viešųjų erdvių ir funkcijų kiekį, žaliųjų zonų plotą.

Konkurso nugalėtojams „Citus“ skyrė 10 tūkst. eurų piniginį prizą. 

 

II vietos laimėtojai – tarptautinė komanda iš Lietuvos ir Norvegijos

Antrąją vietą laimėjo pajėgios tarptautinės komandos pasiūlymas. Projekto autoriai – Agnė Gabrėnienė, Arnoldas Gabrėnas, Artūras Jakutis, Milda Leonavičiūtė („Ararte“) bei Ivar Lunde, Victor Lunde, Pietro Sala, Lars Aabel („L2 Arkitekter“).

REKLAMA

Komisija išskyrė stiprius projekto vidinės erdvės su atriumu bei įdomų pėsčiųjų gatvės sprendimus, aplinkai draugišką pastato mastelį.

Negana to, projektas gavo specialų apdovanojimą už tvarumo ir „Žaliųjų pastatų“ idėjas. Šio apdovanojimo kriterijus sukūrusios įmonės „Vesta Consulting“ direktorius ir tvarios plėtros konsultantas Evaldas Savickis, vertinęs projektus, džiaugėsi, kad visi be išimties projektai projektiniuose siūlymuose įgyvendino dalį ar visus tvariosios architektūros kriterijus, kurie buvo pateikti kartu su konkurso sąlygomis.

REKLAMA

„Tuo tarpu laimėjęs projektas išsamiausiai išpildė tvarumo kriterijus, tokius kaip sveikas vidaus mikroklimatas, aktyvus bei saugus judėjimas pastate ir jo prieigose, alternatyvių transporto priemonių infrastruktūra, tvarios konstrukcinės ir apdailos medžiagos, energinis efektyvumas ir atsinaujinančios energijos panaudojimo technologijos – visa tai leidžia pasiekti aukštą tarptautinių standartų įvertinimą“, – sakė E. Savickis.

Antrosios vietos laimėtojams atiteks 5 tūkst. eurų piniginis prizas. Dar 2 tūkst. eurų skirti už tvarumo ir „Žaliųjų pastatų“ idėjas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

III vieta – autorių kolektyvui

Trečioji vieta atiteko architektų kolektyvo projektas, kurį konkurso komisija įvardijo kaip pastatą su racionalia bei aiškia architektūra bei turintį aiškią planinę struktūrą.

Šio pasiūlymo autoriai – architektai Artūras Burba, Vilius Bružas, Algirdas Ramonas ir Viktoras Čeika. Jiems atiteks 3 tūkst. eurų piniginis prizas. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų