66
Eurolyga: „Žalgiris“ – „Barcelona Lassa“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgirio“ (15-9) krepšininkai padarė tai, ko buvo nepavykę padaryti du mėnesius ir įsirašė itin svarbią pergalę Eurolygos turnyre. Dėl vietos atkrintamosiose vis dar kovojantys Lietuvos čempionai namie 90:74 (19:15, 25:19, 26:16, 20:24) įveikė „Barcelona“ (7-17) ekipą.

66

Tai buvo antroji iš eilės „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje - to nebuvo pavykę padaryti nuo sausio 5 d., kai Belgrade nutrūko penkių laimėjimų serija.

Lemiamu rungtynėse tapo trečiasis kėlinys, kurį „Žalgiris“ laimėjo 26:16 ir prieš paskutinį kėlinį jau buvo susikrovęs dvidešimties taškų pranašumą.

„Žalgiris“ privertė „Barcelona“ žvaigždes prarasti net 16 kamuolių ir fantastiškai grūmėsi dėl kamuolių po savuoju krepšiu. Lietuvos čempionai puolime sugriebė 12 kamuolių ir laimėjo kovą po krepšiu 32:21.

„Žalgiriui“ A.Toupane'as pelnė 21 tašką (4/6 dvit., 4/4 trit., 1/3 baud.),  Kevinas Pangosas pridėjo 18 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus (2/8 trit.), A.White’as 11 (5 atk. kam.), A.Milaknis ir B.Daviesas po 9, E.Ulanovas 7 taškus (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Barcelona“ ekipoje P.Oriola surinko 18, A.Tomičius 11 taškų.

„Žalgiris“ energingiau pradėjo rungtynes, tačiau apčiuopiamą persvarą įgijo tik antrojo kėlinio antroje pusėje, kai pirmą kartą pabėgo dviženkliu skirtumu (40:29).

Šis kėlinys pareikalavo dviejų aukų - iš pradžių šlubuodamas aikštę paliko vienas „Barcelona“ lyderių Adamas Hanga, o vėliau ant parketo atsidūrė „Žalgirio“ įžaidėjas Vasilje Micičius.

Jis kelias minutes nesikėlė nuo parketo. Serbui prireikė medikų pagalbos, kol galiausiai atsistojo ir susiėmęs už galvos išėjo į rūbinę. Panašu, kad V.Micičiui buvo stipriai prakirstas antakis.

Jeigu gynėjas trečiajame kėlinyje jau grįžo į aikštę, tai A.Hanga daugiau aikštėje nepasirodė.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ įjungė dar aukštesnę pavarą ir išsprendė visus klausimus - Aaronas White’as pataikė iš toli, netrukus įdėjo iš viršaus paskutinę atakos sekundę ir augino kauniečių sparnus ir pranašumą iki naujų aukštumų - 61:44.

Juanas Carlosas Navarro individualiais veiksmais, o visa „Barcelona“ tritaškiais metimais bandė vytis nutolusius „Žalgirio“ krepšininkus, bet nesėkmingai. Kauniečiai kėlinį baigė triuškindami svečius 70:50.

„Barcelona“ individualiais veiksmais dar bandė kabintis į rungtynes, bet visas jų pastangas nubraukė „Žalgirio“ tikslus žaidimas puolime. Įpusėjus kėliniui ekipas toliau skyrė dvidešimties taškų skirtumas (81:61) ir nugalėtojas jau nekėlė abejonių.