REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijoje įsikūrusios kompiuterinio saugumo bendrovės „Kaspersky Lab“ atstovai svarsto skųsti Lietuvos valdžios sprendimą riboti jos programinę įrangą valstybės institucijose.

Rusijoje įsikūrusios kompiuterinio saugumo bendrovės „Kaspersky Lab“ atstovai svarsto skųsti Lietuvos valdžios sprendimą riboti jos programinę įrangą valstybės institucijose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įmonės Europos viešųjų reikalų vadovas Jevgenijus Grigorenka sako, kad iki šiol bendrovė nesulaukė jokios Vyriausybės reakcijos dėl galimo dialogo.

REKLAMA

„Šiuo metu esminis mūsų siekis yra sukurti dialogą. Šiuo metu koncentruojamės į teisinį procesą Jungtinėse Valstijose. Bet galiausiai mes turėsime ginti savo rinkos pozicijas ir svarstome visas įmanomas galimybes. Tai reiškia, kad galiausiai, jei matysime, kad esame diskriminuojami specifinėje rinkoje, mes, deja, turėsime kreiptis į teismą, jei reikės“, – per spaudos konferenciją Vilniuje ketvirtadienį sakė J. Grigorenka.

REKLAMA
REKLAMA

Kompiuterių saugumo programine įranga prekiaujančios bendrovės atstovai atmeta Jungtinių Valstijų kaltinimus, kad „Kaspersky Lab“, žinodama ar nežinodama, galėjo teikti slaptą informaciją Rusijos žvalgybai. Remdamasi šiais kaltinimais, Lietuvos Vyriausybė gruodį nurodė svarbios informacinės infrastruktūros ir valstybės informacinių išteklių valdytojams pakeisti šią įrangą kita.

„Kaspersky Lab Nordic & Baltic“ generalinis direktorius Leifas Jensenas sakė, kad Lietuvos sprendimas daugiausia padarė žalos reputacijai, nes kyla problemų bendradarbiaujant su partneriais Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, Lietuva yra vienintelė tokį sprendimą priėmusi valstybė Europoje.

„Visi Europoje stebi vieni kitus, bet Lietuva yra vienintelė vieta, kur mes matome tai“, – sakė L. Jensenas.

Anot J. Grigorenkos, Jungtinėje Karalystėje pateikta rekomendacija, kad dirbant su įslaptinta informacija reikėtų vengti „Kaspersky Lab“ programinės įrangos, o draudimas pritaikytas tik labai nedaugeliui institucijų. J. Grigorenka sako, kad Jungtinės Karalystės Nacionalinio kibernetinio saugumo centras susisiekė su gamintojais ir yra linkę į diskusijas „siekdami sumažinti jų įžvelgiamas rizikas“ bei, priešingai nei Lietuva, imperatyviai neragina visų vartotojų atsisakyti šios programinės įrangos.

REKLAMA

J. Grigorenka sako, kad Rusijoje įsteigta kompanija tapo „patogiu taikiniu“ dėl geopolitinių motyvų, o JAV taikomi draudimai, jo nuomone, yra viešųjų ryšių įrankis JAV politikams rodant, kad „uždraudus „Kaspersky Lab“ jie gina nacionalinį saugumą“.

„Tai yra lengvai „parduodamas“ siužetas skaitytojams, neva vieną kartą Rusijos kompanija, kuri apsimetinėjo sauganti pasaulį nuo kibernetinių grėsmių, iš tiesų šnipinėjo Kremliui, Rusijos vyriausybei, kol drąsusis FTB ir JAV Kongresas tai išsiaiškino“, – ironizavo jis.

REKLAMA

Pristatydami situaciją, kompanijos atstovai daug dėmesio skyrė aiškinimams, kaip veikia jos kuriami produktai. Anot jų, didžiąją dalį apsaugos atlieka kompiuteriuose įdiegta programinė „Kaspersky Lab“ įranga, tuo metu anoniminiai duomenys apie užkrėstas programas, tinklalapius, laiškų su virusais siuntėjus siunčiamos į debesų serverius tik maždaug 0,1 atvejų, kai kyla rimtų technologinių grėsmių. Jie pabrėžė, kad nėra renkami jokie asmeniniai vartotojų duomenys, pavyzdžiui, nuotraukos, įrašai, slaptažodžiai ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Kaspersky Lab“ atstovų, vartotojai gali atsisakyti siųsti šiuos duomenis – programa palaiko funkciją, kuria vartotojas, neišsiųsdamas duomenų, gali gauti atnaujinimus, paremtus surinkta informacija apie nustatytas grėsmes kitiems vartotojams.

Jie taip pat tikino, kad Lietuvos Vyriausybės ekspertams būtų sudaryta galimybė susipažinti su programiniais „Kaspersky Lab“ įrangos kodais, kitais duomenimis siekiant įsitikinti saugumu, kaip tai padarė kai kurių kitų šalių vyriausybių atstovai.

„Kaspersky Lab“ atstovai taip pat pranešė, kad ateityje Europoje bus siekiama teikti paslaugas per tarpininką: planuojama steigti centrą, kurį valdytų su „Kaspersky Lab“ nesusijusi įmonė.

REKLAMA

Anot L. Jenseno, svarstoma, kad toks regiono centras galėtų būti Lietuvoje, Latvijoje arba Danijoje. Jis teigė kurį laiką dar viešėsiantis Lietuvoje ir sieksiantis pateikti kompanijos partneriams informaciją apie programinės įrangos saugumą.

Po Vyriausybės nurodymo visi rusišką „Kaspersky Lab“ programinę įrangą naudoję Lietuvos kritinių informacinių technologijų sistemų valdytojai jos atsisakė. Ministrų kabinetui gruodžio pabaigoje paskelbus, kad ši įranga kelia potencialią grėsmę Lietuvos saugumui, ji iš svarbiausių sistemų pašalinta per mėnesį.

Nerimas dėl šios įmonės produkcijos išaugo Jungtinėms Valstijoms pernai paskelbus, kad bendrovė gali bendradarbiauti su Rusijos žvalgyba. JAV vyriausybė pernai rugsėjį uždraudė civilinėms institucijoms naudoti „Kaspersky“ įrangą, o pati bendrovė šį sprendimą apskundė teismui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų