30
FIBA pasaulio krepšinio čempionato atranka. Lietuva - Kosovas (nuotr. Fotodiena/Mato Baranausko)

Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia sėkmingą pasirodymą FIBA pasaulio krepšinio čempionato atrankos varžybose.

30

Pirmadienio vakarą C grupės rungtynėse Dainiaus Adomaičio auklėtiniai „Švyturio" arenoje 106:50 (28:19, 20:8, 26:12, 32:11) sutriuškino Kosovo rinktinę.

Pirmąją šių komandų akistatą Kosove taip pat įtikinamai laimėjo lietuviai – 61:99.

Tai buvo jau ketvirtoji Lietuvos rinktinės pergalė iš tiek pat galimų.

Įspūdingai rungtynes pradėjęs Lietuvos rinktinės puolėjas Eimantas Bendžius pirmajame kėlinyje pataikė visus 6 mestus tritaškius, pridėjo 1-ą dvitaškį ir ketvirtį pabaigė savo sąskaitoje turėdamas 20 taškų.

Eimanto Bendžiaus solo:

Vėliau aikštelės šeimininkų persvara pastoviai augo ir įpusėjus mačui jie pirmavo 48:27.

Tokia mačo eiga suteikė progą pasireikšti rinktinės naujokams. Laurynas Birutis ir Arnoldas Kulboka pirmą kartą atstovavo Lietuvą oficialiose rungtynėse ir pasižymėjo pelnytais taškais.

Po ilgosios pertraukos Lietuva toliau dideliais žingsniais žengė į priekį (60:32), o svečių atsilikimas tik augo. Prieš lemiamas 10 minučių lietuviai pirmavo beveik dvigubai (74:39).

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas ir simbolinė galimybė lietuviams pelnyti 100-ąjį tašką. Šį tikslą įgyvendinti pavyko, o 100-ojo taško autoriumi dideliam vietos gerbėjų džiaugsmui tapo „Neptūno" krepšininkas Edgaras Želionis.

Šiame atrankos cikle prieš tai lietuviai 75:55 įveikė lenkus, o šeštadienį 80:75 po atkaklios kovos palaužė vengrus. Kosovo komanda atrankos turnyre dar nėra patyrusi pergalės skonio.

Lietuva: Eimantas Bendžius 22 (6/6 trit.), Rokas Giedraitis 18, Martynas Echodas 12 (8 atk. kam.), Marius Grigonis ir Adas Juškevičius – po 11, Edgaras Želionis 10.

Kosovas: Shawnas Jonesas 23, Gezimas Morina 8, Erjonas Kastrati 7.

C grupės varžybose Dainiaus Adomaičio kariaunai liko dvejos rungtynės išvykoje prieš Lenkijos ir Vengrijos komandas. Jos bus sužaistos ateinančią vasarą.