Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė išlieka nesuklupusi 2019 metų FIBA pasaulio čempionato atrankos C grupės varžybose. Penktadienio vakarą lietuviai namuose po atkaklios kovos 80:75 (19:19, 22:18, 16:16, 23:22) įveikė Vengrijos komandą.

Pirmajame kėlinyje „Švyturio“ arenoje ryškiausiai spindėjo Mariaus Grigonio ir Renaldo Seibučio duetas. Abu krepšininkai per 7 minutes pelnė po 8 taškus ir vedė Lietuvą į priekį (18:13).

Vis tik, per tris paskutines ketvirčio minutes aikštelės šeimininkai surinko vos tašką ir tuo pasinaudoję vengrai išlygino rezultatą – 19:19.

Žygimantas Janavičius taikliu tritaškiu metimu „atidarė" antrą kėlinį. Tai buvo pirmieji alytiškio taškai atstovaujant Lietuvą oficialiose rungtynėse. Vėliau atakų organizatorius atliko juvelyrinį perdavimą Evaldui Kairiui, kuris galingu dėjimu iš viršaus padidino lietuvių persvarą iki 6 taškų (28:22).

Janavičiaus tritaškis:

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pirmavo visą antrą kėlinį, tačiau taip ir nespėjo įgyti didesnės persvaros.

Negana to, lietuvių nuotaiką kiek sugadino taiklus vengrų tritaškis metimas aidint ketvirčio pabaigą skelbiančiai sirenai (41:37).

Po ilgosios pertraukos lietuviai sėkmingiau pradėjo trečią kėlinį ir pirmą kartą įgijo 9 taškų pranašumą (48:39).

Taiklus M. Grigonio tritaškis:

Nepaisant visų aikštelės šeimininkų pastangų vengrai nepaleido varžovų toli į priekį ir prieš lemiamas dešimt minučių Dainiaus Adomaičio kariauna dar negalėjo jaustis ramūs (57:53).

Vengrijos rinktinė kvėpavo lietuviams į nugaras ir viso ketvirto kėlinio metu, tačiau aikštelės šeimininkai savo gerbėjams penktadienio vakaro nuotaikos nesugadino.

C grupės viršūnėje esanti Lietuva savo sąskaitoje turi 3 pergales iš tiek pat galimų. Prieš tai D.Adomaičio auklėtiniai įveikė Lenkijos ir Kosovo rinktines.

Lietuva: Marius Grigonis 13 (2/5 tritaškių, 7/8 baudų metimų, 5 atk. kam.), Rokas Giedraitis 12 (3/4 tritaškių), Renaldas Seibutis 11 (4/8 baudų metimų), Eimantas Bendžius 10 (5 atk. kam.), Evaldas Kairys 9 (7 atk. kam.).

Vengrija: Rosco Allenas 17 (3/4 tritaškių), Janosas Ellingsfeldas 15 (5 atk. kam.), Davidas Vojvoda 12, Zoltanas Perlas 9 (7 atk. kam.).