REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
45
Žurnalo „Aš – Ikona“ naujo numerio pristatymas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Vilniaus knygų mugės šurmulyje pristatytas itin lietuviškas „Aš Ikona“ numeris. Pavasariu dvelkiančio leidinio viršelyje – trys kino ir teatro ikonos – Eglė Gabrėnaitė, Gabija Jaraminaitė bei Toma Vaškevičiūtė.

45

Vilniaus knygų mugės šurmulyje pristatytas itin lietuviškas „Aš Ikona“ numeris. Pavasariu dvelkiančio leidinio viršelyje – trys kino ir teatro ikonos – Eglė Gabrėnaitė, Gabija Jaraminaitė bei Toma Vaškevičiūtė.

REKLAMA

Nors už lango dar žiema, ikoniškoji kūrybinė komanda pavasarį nusprendė prisišaukti anksčiau, todėl ketvirtadienio popietę oficialiai pristatė šiltajam metų sezonui skirtą leidinį. O šįkart jis apie meilę tėvynei.

 

„Stengėmės prisiderinti prie šimtmečio šventimo temos, nes tai labai aktualu. Šios idėjos vystymas prasidėjo anksčiau nei prieš pusę metų. Tuo metu nejaučiau, kad bus toks didelis bumas, todėl dabar galime visa tai vertinti dviprasmiškai. Iš vienos pusės – galbūt esame persisotinę to lietuviškumo ir tos šventės, tačiau iš kitos pusės – argi galima persisotinti savo šalies šimtmečiu? Man atrodo, kad mums su „Aš Ikona“ komanda pavyko pasiekti tai, kad šią šimtmečio temą mes palietėme per tėvynės prizmę. Nenubanalinome jos iki paprasčiausio šaukimo „Aš myliu tave, Tėvyne!“, nes meilė ne taip yra rodoma. Pakalbinome žmonės, kurie mums atrodė labai svarbūs, sąlyginai reikšmingi. Juk valstybė susideda iš atsitiktinių dalykų, todėl šiame numeryje mes sau leidome kurti. Jis gavosi lengvas ir nacionalistinis, gerąja prasme“, - tv3.lt pabrėžė žurnalo vyr. redaktorė Agnė Jagelavičiūtė.

Kalbėdama apie žurnalo viršelį, kuriam pozavo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė E. Gabrėnaitė bei jos jaunesniosios kolegės G. Jaraminaitė ir T. Vaškevičiūtė, Agnė atskleidė kūrybinius užkulisius bei leidinio idėją.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis žurnalas yra tarsi moterų kontekstas gyvenime. Atrodo, kad mes tokios paprastos, tačiau savo kasdienybėje mes turime tiek daug reikalavimų. Šįkart nusprendėme nesiginčyti ir padaryti tai, apie ką kalba mūsų žurnalo herojai“, - šypsojosi moteris.

REKLAMA

 

Paklausta ar pačiai natūralus lietuviškumas nėra svetimas, Agnė patikino, kad meilė savo šaliai glūdi jos mintyse ir kraujyje.

„Būdama antroje klasėje buvau skautė, o ši organizacija manyje labai stipriai išugdė tėvynės meilę. Šis jausmas mano gyvenime yra labai stipriai išreikštas. Net mano senelis man skambindavo du kartus per metus – mano gimtadienio proga ir Vasario 16-ąją. Jam tai buvo svarbu, todėl ir aš taip buvau išauklėta. Tiesa, iš kitos pusės, aš nevirškinu perdėto nacionalizmo. „Lietuva lietuviams“ – yra baisu, Lietuva turi būti visiems ir nesvarbu iš kokios tu šalies. Mūsų šalis skirta sąmoningiems žmonėms, o meilė tėvynei reikėtų prilyginti meilę artimam. Juk ne veltui popiežius yra pasakęs, kad jeigu nori mylėti tėvynę – tai mylėk kaimyną“, - įsitikinusi ji.

Jokia paslaptis, kad Lietuvoje menininkai neretai išreiškia nepasitenkinimą įstatymais, menku atlyginimu ir garsiai kalba apie galimą emigraciją. Apie tai A. Jagelavičiūtė panoro atsakyti cituodama savo vyr. redaktorės žodžius: „Kuo toliau galvoju, tuo labiau man meilė Tėvynei panaši į meilę mylimajam: kol tu paauglys, kai pirmą kartą supranti keliamos vėliavos ir giedamo himno reikšmę, kai pirmą kartą pajauti Tautos vienybės jėgą prieš jus puolančius priešus, tu prarandi amą ir žinai, kad niekada nebebūsi toks pats. Ji tave užlieja lyg kalnų upė ankstyvą pavasarį, ji drasko tavo širdį ir yra tokia stipri, kad be menkiausių abejonių dėl jos paaukotum gyvybę.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų