30
Olimpinių žaidynių moterų ledo ritulio finalas. JAV - Kanada (nuotr. SCANPIX)

Pjognčange vykstančių žiemos olimpinių žaidynių moterų ledo ritulio čempionėmis po 20 metų pertraukos tapo Jungtinių amerikos valstijų komanda.

30

Penktą kartą į finalą patekusios amerikietės po baudinių (bulitų serijos) palaužė Kanados sportininkių pasipriešinimą – 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 1:0).

Olimpinės moterų ledo ritulio varžybos rengiamos nuo 1998 metų Nagano žaidynių. Būtent tada JAV komanda iškovojo savo pirmąjį aukso medalį.

Įdomu, jog amerikietės visas 6 olimpiadas lipo ant nugalėtojų pakylos – jų sąskaitoje 2 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos medalis.

Dar geriau olimpinėse žaidynėse sekasi kanadietėms. Prieš tai jos buvo laimėjusios keturis aukso medalius iš eilės ir iki šiol nėra praleidusios nė vieno olimpiados finalo.