„Šiauliai“ pergalingai baigė BBL rungtynių ciklą regione

Rungtyniaudami be susirgusio komandos lyderio Lauryno Biručio, šiauliečiai Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynių ciklą Šiaulių regione baigė pergale prieš „Jūrmala“ – 87:83 (14:16, 20:24, 27:22, 24:21). Šio rezultato pritrūko užsitikrinti pirmąją vietą A grupėje. Pirmajame BBL tarpusavio susitikime „Jūrmala“ laimėjo 10 taškų skirtumu. Šį kartą šiauliečiai revanšavosi be pralaimėjimų žengusiai Latvijos ekipai keturiais taškais ir iškovojo šeštąją BBL pergalę iš eilės.

Šiauliečiai rungtynes pradėjo taikliu Donato Sabeckio tritaškiu, tačiau iškart pasipylė klaidos. Nors latviams nesisekė pelnyti taškų, „Šiauliai" vien per pirmąsias tris minutes suklydo keturis kartus ir pirmajame kėlinyje sunkai rinko taškus. Likus žaisti dviems minutėms iki kėlinio pabaigos, šiauliečiai turėjo daugiau nei keturias komandines pražangas ir leido „Jūrmalai“ persverti rezultatą bei užbaigti kėlinį pirmaujant dviejų taškų skirtumu (14:16).

Antrajame kėlinyje latvių ekipa ir toliau naudojosi šeimininkų klaidomis. Iniciatyvos antrajame kėlinyje ėmėsi Akeemas Wrightas, pelnydamas kelis dvitaškius iš eilės, tačiau „Jūrmala“ terorizavo šiauliečių krepšį, pasinaudodama ekipos lyderio Deniso Krestinino sėkmingomis atakomis. Komandos keitėsi tritaškiais, o šiauliečiams iki ilgosios pertraukos taip ir nepavyko išlyginti rezultato – 36:40.

Trečiajame kėlinyje šiauliečiai šiek tiek pakeitė puolimo taktiką, pradėjo žaisti greitesnį žaidimą ir sustabdė D. Krestinino dominavimą aikštelėje. Kėlinio viduryje įsismarkavo Nickas Zeisloftas, meistriškai pavogęs kamuolį ir pelnęs du tritaškius iš eilės. Paskutinę trečiojo kėlinio sekundę Kristupui Žemaičiui išprovokavus varžovų pražangą ir įmetus abu baudų metimus, „Šiauliai“ įsiveržė į priekį – 63:62.

Paskutiniajame kėlinyje vyko dramatiška kaimyninių ekipų kova taškas į tašką. „Šiaulių“ komandą į priekį vedė 22 naudingumo balus per rungtynes surinkęs N. Zeisloftas, per ketvirtą kėlinį įmetęs dar tris tolimus metimus. Jam į pagalbą rezultatyviais perdavimais ir taikliais dvitaškiais ėjo D. Sabeckis bei Vytautas Šarakauskas. Likus devynioms sekundėms iki rungtynių pabaigos, „Šiaulių“ ekipos veteranas užtvirtino pergalę dėjimu iš po krepšio – 87:83.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: N. Zeisloftas – 21, A. Wrightas – 12 (8 atk. kamuoliai), V. Šarakauskas – 15 (8 atk. kamuoliai), D. Sabeckis – 16 (5 rez. perdavimai), Š. Beniušis – 8, K. Žemaitis – 8, D. Lynnas – 7, R. Pipiras – 3 taškai, A. Urbutis – 2.

Latvių ekipoje I. Zvirguras pelnė 22 taškus, 15 taškų pridėjo D. Krestninas, 11 – A. Strelniekas.