REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė įvedė apribojimus, kokios gali būti kompensuojamųjų vaistų priemokos.

Vyriausybė įvedė apribojimus, kokios gali būti kompensuojamųjų vaistų priemokos.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) aiškina, kad maksimali priemoka bus kintanti – ji pagal naujausius duomenis būtų perskaičiuojama kasmet.

„Vaistų priemokos nebegalės būti didesnės nei 20 proc. vaisto bazinės kainos, jei jo mažmeninė kaina yra mažesnė nei 20 eurų, arba 20 proc. vidutinės kompensuojamosios kainos, tenkančios vienam receptui, jei vaisto mažmeninė kaina viršija 20 eurų. (...) Pavyzdžiui, pernai už 100 proc. kompensuojamus vaistus maksimali priemoka būtų siekusi 3,93 euro“, – teigia ministerija.

Anot SAM, įtvirtinus priemokų „lubas“ pacientai per metus sutaupys apie 10 mln. eurų. Naujos kainodaros naudą gyventojai turėtų pajusti įsigaliojus 2018 metų liepos mėnesio kainynui.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės nutarime numatoma ir nauja vaistų bazinės kainos skaičiavimo metodika. Iki šiol vaistų, kuriuos gamina tik vienas gamintojas, kaina Lietuvoje būdavo apskaičiuojama pagal aštuonių vadinamųjų referencinių šalių vaistų kainų vidurkį, o nuo šiol bus atsižvelgiama į tris Europos sąjungos šalis, kuriose konkretaus vaisto kaina yra mažiausia. Tuo metu vaistų, kuriuos gamina du ir daugiau gamintojų, bazinė kaina bus apskaičiuojama pagal tą kainą, kuria vaistas faktiškai tiekiamas į Lietuvą.

Ministerijos pasiūlyti ir Vyriausybės pernai pavasarį patvirtinti pakeitimai dėl kompensuojamųjų vaistų kainyno sudarymo buvo sukėlę dalies farmacininkų ir vaistinių pasipriešinimą, nes pareikalauta, kad vaistų kainos nebūtų didesnės daugiau kaip 10 proc., palyginti su referencinėmis šalimis: Latvija, Estija, Vengrija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Rumunija ir Bulgarija. Iki tol buvo nustatyta, kad vaistai negali būti brangesni daugiau nei 40 proc., palyginti su minėtomis šalimis. Šie reikalavimai nulėmė, kad kainyne neliko dalies iki tol kompensuotų vaistų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų