„Betsafe-LKL“ Panevėžio „Lietkabelis“ (12/6), be komandos lyderio Ado Juškevičiaus, susitvarkė su Alytaus „Dzūkijos“ (6/12) ekipa.

Namuose rungtyniavusi „Lietkabelio“ komanda antroje rungtynių dalyje sugebėjo palaužti „Dzūkijos“ krepšininkus ir laimėjo 98:87.

„Dzūkija“ paleido varžovus į priekį po to, kai per penkias trečiojo kėlinio minutes tesukrapštė du taškus. Situaciją šiek tiek sušvelnino Katino Reinhardto tritaškis likus septynioms sekundėms iki trečiojo kėlinio pabaigos.

„Lietkabelis“ trečiąjį kėlinį pradėjo turėdamas septynių taškų pranašumą, tačiau jo greitai neliko. Itin sėkmingai antrąją rungtynių dalį pradėję dzūkai, įpusėjus ketvirčiui, išlygino rezultatą – 58:58. Tačiau „Lietkabelis“ į tokį „Dzūkijos“ išsišokimą atsakė spurtu 15:2 spurtu ir „Cido“ arenos šeimininkai turėjo 13 taškų pranašumą – 73:60.

Per pirmąsias dvi ketvirtojo kėlinio minutes „Lietkabelis“ pabandė atsakė į visus likusius klausimus. Žygimantas Skučas pataikė baudos metimą, Žanis Peineris ir Simas Jasaitis pridėjo po dvitaškį, o „Lietkabelis“ turėjo 15 taškų pranašumą (78:63). Nors „Dzūkija“ dar po to sumažino atsilikimą iki aštuonių taškų, „Lietkabelis“ arčiau savo varžovų nebeprisileido.

„Labai sunku laimėti išvykoje, kai praleidi tiek daug taškų. Mes nevykdėme to, ką buvo paruošę prieš jų tritaškius, brolius Lavrinovičius, Peinerį ir tai buvo pats didžiausias skirtumas rungtynėse“, – iškart po susitikimo kalbėjo „Dzūkijos“ vyriausiasis treneris Nikola Vasilevas.

„Ado Juškevičiaus nebuvimas jiems išėjo į naudą, nes turėjo žaisti aukštesniais penketais ir labai gerai išnaudojo turėtą ūgio persvarą“, – po rungtynių kalbėjo „Dzūkijos“ kapitonas G. Navickas.

„Lietkabelio“ ekipoje šiose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė K. Lavrinovičius (7/9 dvit., 8 atk. kam., 30 n.b.) ir Ž. Peineris (6/9 dvit., 1/5 trit., 23 n.b.) pelnę po 21 tašką, 12 pridėjo Darjušas Lavrinovičius (13 atk. kam., 21 n.b.), Gintaras Leonavičius pelnė 11, o S. Jasaitis 10.

„Dzūkijos“ komandoje rezultatyviausiai žaidė K. Reinhardtas, kuris pelnė 19 taškų (4/9 trit.), Giedrius Navickas pridėjo 14, Mindaugas Sušinskas pelnė 13, o Paulius Petrilevičius ir Anatolijus Kaširovas pridėjo po 12 taškų.

„Lietkabelio“ ekipos strategui Ramūnui Butautui prieš šias rungtynes teko nemenka užduotis. Panevėžiečiams negalėjo šiose rungtynėse padėti sinusitu susirgęs Adas Juškevičius, o dar neseniai komandą paliko ir Gary Taltonas. Vos su vienu įžaidėju likęs „Lietkabelis“ nuo rungtynių pradžios turėjo eksperimentuoti.

Po 10 minučių per rungtynes žaidžiantis Lukas Aukštikalnis šį susitikimą pradėjo starto penkete. Toks sprendimas buvo priimtas todėl, kad Ž. Peineris galėtų kilti nuo suolo, keisti Lorenzo Williamsą ir užimti antrojo įžaidėjo vietą.

Didelio pasitikėjimo iš trenerio sulaukęs L. Aukštikalnis aikštėje praleido 18 minučių ir per jas pelnė aštuonis taškus (1/1 dvit., 2/3 trit.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, triskart suklydo ir tiek pat kartų prasižengė.

Pirmajame kėlinyje abi ekipos žaidė greitą krepšinį, atliko daug metimų, tačiau didelio rezultatyvumo tai nereiškė. Nė vienai komandai nepavyko susikurti didesnio pranašumo. Tačiau antrajame kėlinyje „Lietkabelio“ ekipa po dviejų iš eilės L. Williamso ir K. Lavrinovičiaus tritaškių panevėžiečiai pirmavo dviženkliu skirtumu – 32:21.

Vis dėlto, rekordinis 14 taškų „Lietkabelio“ pranašumas ilgai nesilaikė. Svečiai iš Alytaus kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą iki keturių taškų (41:45), tačiau ketvirtį sėkmingiau vis tiek užbaigė aikštės šeimininkai.

„Dzūkijos“ ekipoje šiose rungtynėse debiutavo praėjusį sezoną NCAA čempionate rungtyniavęs Charlesas Callisonas. Gynėjas per šešias minutes taškų nepelnė (0/2 dvit.), atliko rezultatyvų perdavimą, užsidirbo bloką, dukart prasižengė ir surinko -4 naudingumo balus.

„Lietkabelio“ ekipa dar po trijų kėlinių buvo pataikiusi 11 iš 22 tritaškių, tačiau ketvirtame kėlinyje prametė visus šešis ir procentą šiek tiek susigadino (39 proc.). „Dzūkija“ šiose rungtynėse pataikė dvynis iš 25 tritaškius. „Lietkabelio“ ekipa šiose rungtynėse atliko 30 rezultatyvių perdavimų, o jų varžovai – 21. Nors komandos atliko daug perdavimų, jos brangino kamuolį – „Lietkabelis“ padarė 10 klaidų, o „Dzūkija“ – šešis.