Dar praėjusią savaitę Panevėžio „Lietkablelį“ sutriuškinę Utenos „Juventus“ krepšininkai šventines nuotaikas sugadino ir Kėdainių „Nevėžio“ komandai, kurioje debiutavo Tadas Sedekerskis bei Margiris Normantas.

„Betsafe-LKL“ rungtynėse „Juventus“ krepšininkai po itin atkaklios kovos 78:74 laimėjo prieš „Nevėžį“, nepaisant gero Kėdainių naujokų debiuto.

Ketvirtąjį kėlinį „Nevėžis“ pradėjo turėdamas penkių taškų deficitą. Likus daugiau negu šešioms minutėms, aikštės šeimininkai atsiliko aštuonių taškų skirtumu (63:71), tačiau Lesteris Medfordas pelnė penkis taškus iš eilės ir privertė Žydrūną Urboną prašyti minutės pertraukėlės.

Vis dėlto, abejoms komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus. Likus 1:34 iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, Jamesas Woodardas baudų metimais sumažino „Nevėžio“ atsilikimą iki minimumo (72:73). Tačiau, likus 23 sekundėms iki rungtynių pabaigos, Maksymas Korniienko tritaškiu sudaužė visas aikštės šeimininkų viltis.

Šiose rungtynėse debiutavęs M. Normantas per 15 minučių pelnė tris taškus (0/1 dvit., 1/1 trit., 0/2 baud.), atkovojo kamuolį, atliko tris rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo tris pražangas ir surinko septynis naudingumo balus.

Tuo metu T. Sedekerskis per 21 minutę pelnė 10 taškų (3/4 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo du kamuolius, du kartus prasižengė ir surinko aštuonis naudingumo balus.

Šios rungtynės išskirtinės buvo ne tik „Nevėžio“ naujokams. Simui Buterlevičiui tai buvo 100-osios rungtynės „Betsafe-LKL“, vilkint „Juventus“ marškinėlius. Krepšininkas per 25 minutes surinko šešis taškus (2/5 trit.), atkovojo du ir perėmė tiek pat kamuolių.

„Juventus“ į pergalę vedė Arvydas Šikšnius, kuris aikštėje praleido 36 minutes, per kurias pelnė 13 taškų (6 rez. perd.), po 12 pridėjo Laronas Dendy ir Maksymas Kornienko (6 atk. kam.), po devynis pridėjo Mindaugas Kupšas bei Dovis Biškauskis.

Tuo metu „Nevėžio“ ekipoje išsiskyrė Valerijus Likhodejus, pelnęs 17 taškų (7 kld.), 15 pridėjo Lesteris Medfordas, 12 pelnė Gintautas Matulis, o 10 pridėjo Tadas Sedekerskis.

Svečiai iš Utenos atrodė viską išspręs dar prieš ilgąją pertrauką. Po Arvydo Šikšniaus tritaškio „Juventus“ antrojo kėlinio viduryje pirmavo 14 taškų skirtumu (38:24). Tačiau „Nevėžis“ surengė spurtą 13:5 ir po pirmosios rungtynių dalies turėjo šešių taškų deficitą.

„Juventus“ ekipa po pertraukos į aikštę žengė nusiteikusi itin rimtai. Jie kėlinį pradėjo spurtu 13:4 ir greitai pirmavo rekordiniu 15 taškų skirtumu (59:44). Tačiau ir į tai „Nevėžis“ turėjo atsakymą. Kėdainiečiai į „Juventus“ bandymą pabėgti atsakė savu spurtu – 14:4 ir prieš lemiamą ketvirtį atsiliko penkių taškų skirtumu (58:63).

„Nevėžis“ dar iki ilgosios pertraukos buvo pataikęs aštuonis tritaškius iš 16, o būtent jų ir pritrūko antrojoje rungtynių dalyje. Per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius kėdainiškiai pataikė tris tritaškius iš 12. Tuo metu „Juventus“ per pirmąją rungtynių dalį pataikė keturis iš aštuonių tritaškius, o po pertraukos pasižymėjo dar keturis kartus iš 12 bandymų.

„Nevėžiui“ taip pat itin nepadėjo ir blogas baudų pataikymas. 57 procentų (11/19) nuo baudų metimų linijos atakavęs „Nevėžis“ dalijo kalėdines dovanas „Juventus“ krepšininkams.