Klaipėdos „Neptūnas“ FIBA Čempionų lygos turnyre iškovojo didžiausią pergalę – įspūdingą puolimo bangą pademonstravę Kazio Maksvyčio auklėtiniai Klaipėdoje 41 taško skirtumu 114:73 nukovė svečius iš Turkijos – „Gaziantep“ krepšininkus.

Klaipėdos sirgaliai džiūgauja – FIBA Čempionų lygos turnyre iškovota trečioji pergalė, padėjusi prasibrauti į turnyro lyderių gretas.

Dvikova prasidėjo taškų lenktynėmis – vyko greitas ir daugiau puolimu paremtas krepšinis. Nors pirmuosius taškus tolimu metimu pelnė ir į priekį išsiveržė svečiai (Erol Can Cinko), tačiau neptūniečiai trečiąją susitikimo minutę po trijų iš eilės Edgaro Želionio rezultatyvių atakų persvėrė rezultatą – 9:8.

Dar po kelių akimirkų po Renaldo Seibučio, E. Želionio reidų ir Mindaugo Girdžiūno tritaškio „Neptūno“ pranašumas išaugo iki šešių taškų – 22:16.

Tokiu pat atotrūkiu baigėsi ir pirmasis kėlinys – 30:24.

Antrajame tęsėsi puolimo banga – neptūniečiai žaidė lyg su sparnais – šaudė tritaškius ir kaskart varžovus priblokšdavo greitomis atakomis. Tai davė vaisių – vienu metu po Renaldo Seibučio dviejų taškų su pražanga ir Lauryno Beliausko tritaškio komandas skyrė rekordinė 17 taškų persvara – 58:41.

Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo „Neptūnui“ pirmaujant 58:44.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai toliau kontroliavo žaidimo ritmą – 23 rungtynių minutę po Renaldo Seibučio atakos su bauda ir Mindaugo Girdžiūno tritaškio komandas skyrė 22 taškai – 70:48.

„Neptūno“ sėkmingų atakų šou tęsiasi – R. Seibutis ir A. Butkevičius metimais iš po krepšio padidino pranašumą iki 24 taškų – 74:50.

Po trijų kėlinių komandas skyrė 27 taškai – 86:59. Likusi rungtynių dalis buvo daugiau formalumas.

„Neptūnas“ iki šių rungtynių FIBA Čempionų lygos turnyre namuose iškovojo dvi pergales – 75:73 įveikė Prancūzijos čempionus Šalono „Elan“ krepšininkus ir 87:80 nugalėjo Latvijos krepšinio lyderius – „Ventspils“ atstovus bei patyrė vieną pralaimėjimą išvykoje – 83:95 nusileista Liudvigsburgo „MHP Riesen“ komandai.

Turkai FIBA Čempionų lygos turnyrą taip pat pradėjo sėkmingai – namuose 82:77 įveikė Kapo d'Orlando „SikeliArchivi“ (Italija) ekipą ir išvykose rungtynėse 85:82 nugalėjo Salonikų PAOK (Graikija) krepšininkus. Praėjusią savaitę „Gaziantep“ namuose 78:84 nusileido Tenerifės „Iberostar“ krepšininkams, o šįvakar tiesiog neprilygo įspūdingą žaidimą demonstravusiems „Neptūno“ krepšininkams.