FIBA Čempionų lygos starte „Juventus“ neturėjo vilčių Monake

FIBA Čempionų lygos A grupės kovas triuškinančiu pralaimėjimu pradėjo Utenos „Juventus“. Gedimino Patrausko treniruojama ekipa svečiuose 53:90 (22:26, 11:24, 12:16, 8:24) turėjo pripažinti vienos stipriausių Prancūzijos ekipų Monako „Monaco Basket“ pranašumą.

Šiame susitikime „Juventus“ žaidė be komandos kapitono Arvydo Šikšniaus, kuris patyrė traumą savaitgalį šalies čempionato mače su Klaipėdos „Neptūnu“.

Lygiai prasidėjusiame susitikime pirmieji atitrūko aikštės šeimininkai, kurie, pasinaudoję Karoliui Guščikui skirta nesportine pražanga, įgijo keturių taškų persvarą – 8:4.Sužaidus pusketvirtos minutės, Gediminas Petrauskas buvo priverstas prašyti pasitarimo, nes „Monaco“ klubo pranašumas pasiekė aštuonis taškus – 13:5. Įpusėjus kėliniui, skirtumas sumažėjo iki keturių taškų (9:13), o po LaRono Dendy tritaškio komandas teskyrė taškas – 18:17. Visgi kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė aikštės šeimininkai, kurie po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 26:21.

Antrojo kėlinio pradžioje Monako klubas laimėjo dar vieną atkarpą 4:0 ir, sužaidus porą minučių, skirtumas pasiekė devynių taškų ribą – 30:21. L.Samėno ir Simo Buterlevičiaus tritaškiai, sužaidus keturias minutes, vėl leido uteniškiams atsitiesti (27:32), bet, įpusėjus kėliniui, Dru Joyce‘as pirmąjį kartą leido aikštės šeimininkams įgyti dviženklį pranašumą – 37:27. Antrojo ketvirčio pabaiga uteniškiams susiklostė itin prastai, varžovai surengė spurtą 13:5 ir, įpusėjus mačui, turėjo aštuoniolikos taškų persvarą – 50:32.

Trečiojo ketvirčio pradžioje uteniškiai neleido varžovams daugiau nutolti, tačiau patiems sunkiai sekėsi mažinti deficitą. Įpusėjus kėliniui, komandas ir toliau skyrė septyniolika taškų (57:40), o likus žaisti dvi minutes skirtumas šoktelėjo iki devyniolikos – 62:43. Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai dar labiau padidino persvarą ir prieš paskutines dešimt minučių turėjo 21 taško pranašumą – 66:45.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes skirtumas pasiekė 29 taškų ribą (76:47), o per likusį laiką situacija aikštelėje nedaug pakito. Monako klubas sutriuškino uteniškius rezultatu 90:53.

Tragiškai šiame mače žaidė pagrindinis „Juventus“ ekipos atakų organizatorius Anthony Irelandas. Amerikietis per 22 minutes nepelnė nė taško (dvitaškiai 0/5, tritaškiai 0/1), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo, perėmė kamuolį ir surinko -3 naudingumo balus.

14 taškų „Juventus“ klubui pelnė Mindaugas Kupšas (dvitaškiai 5/8), 10 – Laurynas Samėnas (6 kld.), po 9 – Simas Buterlevičius (tritaškiai 1/5, 5 atk. kam.) ir Karolis Guščikas (5 atk. kam.), 6 – Dovis Bičkauskis, 3 – LaRonas Dendy, 2 – Jonte Flowersas (4 atk. kam.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Amara Sy (17 tšk., dvitaškiai 6/8), Christopheris Evansas (15 tšk.), Elmedinas Kikanovičius (14 tšk.) bei Paulas Lacombe (11 tšk.).