42
Klaipėdos „Neptūnas“ – Šalono „Elan“ 75:73 (nuotr. Fotodiena.lt)

„Neptūnas“ Klaipėdoje parklupdė Prancūzijos čempionus

Klaipėdos „Neptūnas“ 2017–2018 metų FIBA Čempionų lygos sezoną pradėjo gražia pergale – Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje po dramatiškos kovos rezultatu 75:73 parklupdė Prancūzijos čempionus Šalono „Elan“ krepšininkus.

42

Rungtynių pradžią klaipėdiečiai pradėjo blankokai ir varžovai tuo pasinaudoję išsiveržė į priekį – 10:2.

Tada neptūniečiai pabudo ir ėmė šturmuoti prancūzų krepšį – tolimą metimą pataikė Mindaugas Girdžiūnas, dvi taiklias atakas užbaigė Juanas Palaciosas ir komandas beskyrė taškas – 9:10.

Dar po kelių akimirkų Renaldas Seibutis pirmąjį kartą šiose rungtynėse „Neptūną“ išvedė į priekį – 13:12, tačiau neptūniečiai netrukus vėl atsidūrė besivejančių vaidmenyje ir pirmąjį kėlinį pralaimėjo 18:24.

Antrajame kėlinyje prancūzai daugiau nei keturias minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir „Neptūnas“ po Laimono Kisieliaus, Renaldo Seibučio ir Malcolmo Armsteado taiklių atakų išlygino rezultatą – 24:24.

Dar po kelių akimirkų „Neptūno“ komandos sirgalius iš savo vietų pakilti privertė taiklus M. Girdžiūno tritaškis, vėl išvedęs Klaipėdos ekipą į priekį – 31:29.

Visgi, prieš pat didžiąją pertrauką prancūzų žaidėjai Raphiael Putney ir Ousmane Camara persvėrė rezultatą – 39:36.

Trečiąjį kėlinį tolimu šūviu pradėjo M. Girdžiūnas, du taškus pridėjo Edgaras Želionis ir klaipėdiečiai vėl priekyje – 41:39.

Kurį laiką klaipėdiečiai pirmavo tris taškais, tačiau kėlinio pabaigą vėl sėkmingiau sužaidė svečiai ir prieš lemiamą kėlinį „Elan“ susigrąžino keturių taškų pranašumą – 55:51.

Iki rungtynių pabaigos likus dviems minutėms, rezultatas buvo lygus 68:68. Neptūčiai sugebėjo apsiginti ir Juanas Palaciosas metimu iš vidutinio nuotolio išvedė klaipėdiečius į priekį – 70:68.

Kitoje atakoje Adamas Smithas išlygino rezultatą – 70:70. Tada iniciatyvos ėmėsi Arnas Butkevičius, sėkmingu prasiveržimo po varžovu krepšiu privertęs pakilti Klaipėdos krepšinio sirgalius – 72:70.

Negana to prancūzai dar suklydo ir bandė stabdyti laiką pražangomis, tačiau ši jų taktika nepasiteisino – „Neptūnas“ galiausiai triumfavo.

Antrajame FIBA Čempionų lygos ture, spalio 18 dieną, į Klaipėdą atvyks „Ventspils“ (Latvija) klubas. Rungtynių „Švyturio“ arenoje pradžia - 19 val.

Dar prieš šias rungtynes, spalio 14 dieną (šeštadienį), „Neptūno“ laukia „Betsafe-LKL“ kova Vilniuje su „Lietuvos ryto“ ekipa.