Pirmadienį Utenos „Juventus“ klubas užsitikrino vietą pagrindiniame FIBA Čempionų lygos turnyre. Uteniškiai lemiamose rungtynėse namuose 86:79 (26:14, 9:14, 22:19, 29:32) nugalėjo Sofijos „Lukoil Academic“ krepšininkus.

Utenos „Juventus“ klubas kontroliavo rungtynes tris kėlinius ir turėjo susikrovęs net 14 taškų pranašumą, tačiau ketvirtajame kėlinyje bulgarai sugrąžino intrigą.

Likus žaisti keturias minutes, skirtumas buvo sumenkęs iki penkių taškų. Tačiau uteniškiai pergalės nepaleido ir antrus metus iš eilės pateko į Čempionų lygą.

Utenos klubą į priekį vedė 21 tašką surinkęs Anthony Irelandas, kuris taip pat atliko 10 rezultatyvių perdavimų. 16 taškų pridėjo Karolis Guščikas.

Pirmąsias trečiojo atrankos etapo rungtynes svečiuose Gedimino Petrausko komanda laimėjo 82:81 ir prieš antrąjį mačą turėjo minimalų pranašumą.

Sofijos komanda yra 26 kartus tapusi Bulgarijos čempione, 11 kartų laimėjusi šios šalies taurę, o nuo 2000-ųjų metų, kai kompanija „Lukoil“ tapo pagrindine ekipos rėmėja, nuolatos rodo gerus rezultatus tarptautiniuose turnyruose.

Dėl kirkšnies traumos pirmadienį Utenos ekipoje žaisti dar negalėjo Jonte Flowersas.

FIBA Čempionų lygos grupių etape Utenos klubas susitiks su Monako AS „Monaco“ (Prancūzija), Krasnojarsko „Jenisej“ (Rusija), Mursijos UCAM (Ispanija), Holono „Hapoel“ (Izraelis), Oldenburgo „EWE Baskets“ (Vokietija) bei Sasario „Dinamo“ (Italija).

„Juventus“: A.Irelandas 21, K.Guščikas 16, A.Šikšnius 15, S.Buterlevičius 11.

„Lukoil Academic“: K.Clantonas 16, H.Nikolovas ir D.Pepperis po 14, P.Ivanovas 12, A.Raffa 11.