76
Klaipėdos „Neptūnas“ – Kauno „Žalgiris“ 73:64 (nuotr. Fotodiena/Mato Baranausko)

Lietuvos krepšinio čempionas Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą. Kauniečiai ketvirtadienį uostamiestyje 64:73 (18:22, 21:17, 8:14, 17:20) krito prieš Klaipėdos „Neptūną“.

76

Nors pirmuosius rungtynių taškus pelnė šeimininkų legionierius Juanas Palaciosas, į jo dvitaškį žalgiriečiai atsakė aštuoniais taškais (8:2).

Klaipėdiečius truktelėjo du tolimi metai. Juos pataikė Mindaugas Gidržiūnas ir Edgaras Želionis. Šie tritaškiai padėjo išlyginti rezultatą (12:12).

Kėlinį baigė fantastiškas Arno Butkevičiaus tolimas šūvis. „Neptūnas“ po pirmojo ketvirčio pirmavo 22:18. Klaipėdietis du tritaškius pataikė ir antrojo kėlinio pradžioje, vėliau pridėjęs galingą dėjimą iš viršaus (30:20).

„Neptūnas“ per šešias vėliau sekusias minutes pelnė tašką, „Žalgiris“ – 12 (31:32).

39:39 po dviejų kėlinių.

Klaipėdos komanda trečiąjį ketvirtį pradėjo spurtu 9:1. Šarūnui Jasikevičiui teko prašyti minutės pertraukėlės (48:40).

Žalgiriečiai per trečiąjį kėlinį šiaip ne taip sukrapštė aštuonis taškus (47:53).

Paskutiniojo ketvirčio viduryje „Neptūno“ persvara pasiekė rekordą – 13 taškų (62:49).

Žalgiriečiai rungtynių pabaigoje bandė gelbėtis spaudimu, sumažino deficitą, bet klaipėdiečių nebepasvijo.

Lietuvos čempionai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 43:32, bet dažniau klydo – 21:15.

„Neptūnas“: Juanas Palaciosas 15 (6/13 dvitaškių, 6 atkovoti kamuoliai, 6 išprovokuotos pražangos), Arnas Butkevičius 14 (5/7 metimų, 6 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 13 (8 išpr. praž.), Renaldas Seibutis 11 (5 išpr. praž.).

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 13 (7 išpr. praž., 6 atk. kam.), Brandonas Daviesas 11 (14 atk. kam.).