REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Seime viešai paskelbus apie socialdemokratų ir valstiečių frakcijų koaliciją, kilo painiava, kiek socialdemokratų remia šią koaliciją.

Antradienį Seime viešai paskelbus apie socialdemokratų ir valstiečių frakcijų koaliciją, kilo painiava, kiek socialdemokratų remia šią koaliciją.

REKLAMA

Antradienį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis plenarinių posėdžių salėje paskelbė sekmadienį socialdemokratų ir valstiečių frakcijų pasirašytą deklaraciją dėl koalicijos. Anot jo, tai reiškia, kad valdančioji dauguma turi 76 atstovus parlamente.

Valdantieji valstiečiai turi 56 balsus Seime, taip pat formaliai frakcijai nepriklausančio Seimo pirmininko V.Pranckiečio balsą, Socialdemokratų frakcija – 19 narių.

Tačiau dalis socialdemokratų nepritaria koalicijai. Socialinių reikalų komiteto pirmininkas Algirdas Sysas ir Europos reikalų komiteto vicepirmininkė Rasa Budbergytė jau pateikė atsistatydinimų iš pareigų pareiškimus.

Nuo to, kiek socialdemokratų pritaria koalicijai, priklauso, ar valdantieji turi realią daugumą – 71 balsą iš 141– parlamente.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo vicepirmininkė Irena Šiaulienė žurnalistams teigė, kad iš tiesų koaliciją remia 14 Socialdemokratų frakcijos narių.

„Man atrodo, kad mūsų yra keturiolika su „darbiečiais“, – tvirtino ji.

Tačiau dokumente yra mažiau – vienuolika – parašų. Be to, paaiškėjo, kad ten nėra ir Socialdemokratų frakcijai priklausančių Darbos partijos narių – Petro Čimbaro ir Valentino Bukausko – parašų.

REKLAMA

„Nepasirašiau ir nepasirašysiu. Aš Vyriausybę remiu atskirai, bet nesiimu remti jos per suskilusius socialdemokratus“, – antradienį žurnalistams Seime sakė „darbietis“ Petras Čimbaras.

V.Bukauskas BNS tvirtino dokumento nepasirašęs, nes tai Socialdemokratų partijai priklausančių frakcijos narių pareiškimas. Anot jo, tai nekeičia situacijos – jie su P.Čimbaru vykdo Darbo partijos pavedimą remti Sauliaus Skvernelio Vyriausybę ir jos programą.

Koaliciją remiantys socialdemokratai tikisi, kad prie jų prisidės ir Algimantas Salamakinas. Pastarasis teigė, kad jo parašo po deklaracija nėra ir nebus. Būtent nuo jo balso priklauso, ar valdantieji turi daugumos – 71 iš 141 – Seimo narių paramą.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš nepasirašysiu, aš esu opozicijoje“, – BNS tvirtino parlamentaras.

Kita vertus, nors dalis socialdemokratų nepritaria koalicijos pasirašymui su „valstiečiais“, palikti Socialdemokratų frakcijos Seime jie neplanuoja.

„Dalis mano kolegų pažeidė partijos statutą. (...) Tai tegu aiškinasi Etikos ir procedūrų komisija savo keliu. Aš esu partijos narys, frakcijos narys, dalyvauju... Kaip balsuodavau prieš įstatymus, kurie man nepatikdavo, taip ir balsuosiu, nesvarbu, kad didžioji dalis turės kitokią nuomonę“, – Seime žurnalistams sakė Algirdas Sysas.

R.Budbergytė tvirtino, kad koalicijai nepritariantys frakcijos nariai neskuba priimti kokių nors sprendimų – laukia partijos Etikos ir procedūrų komisijos vertinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu svarstome, kokias galimybes mes turime tai padaryti pagal Seimo statutą. Ir viena iš tokių galimybių yra išėjimas iš šitos frakcijos, tačiau esame apsisprendę neskubėti, nesivadovauti emocijomis, kadangi vis tiek per kokią savaitę įvyks ir kiti vertinimai, ir to pasekoje gali gimti nauji sprendimai“, – žurnalistams Seime sakė ji.

Paklausta, ar balsuodama Seime rems valdančiosios daugumos projektus, R.Budbergytė tvirtino, kad kiekvienu atveju spręs, kiek tai atspindi Socialdemokratų partijos programą. Ji pabrėžė balsuosianti vadovaudamasi laisvu Seimo nario mandatu.

Šeštadienį Socialdemokratų partijos taryba nutarė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Pirmadienį paaiškėjo, kad tokiam sprendimui nepritariantys Seimo Socialdemokratų frakcijos nariai pasirašė susitarimą su „valstiečiais“ dėl koalicijos sudarymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų