81
Turkija – Ispanija 56:73 (nuotr. Fotodiena/Mato Baranausko)

Sekmadienį paaiškėjo paskutinieji Europos čempionato ketvirtfinalių dalyviai. Jais tapo Ispanijos ir Rusijos krepšininkai.

81

Ispanai 73:56 (19:10, 14:15, 16:18, 24:13) nugalėjo šeimininkus turkus.

Ispanijos rinktinė rungtynes pradėjo 5:0, o 13-ąją minutę pirmavo dvigubai – 24:12.

Savų žiūrovų palaikomi turkai nepasidavė ir trečiojo kėlinio pabaigoje priartėjo 43:46, tačiau paskutinysis ketvirtis priklausė ispanams.

Pastarieji per rungtynes metė 20 baudų, turkai – devynias.

Ispanija: Ricky Rubio 15, Sergio Rodriguezas 11 (9 rezultatyvūs perdavimai), Pau Gasolis 11 (7 atkovoti kamuoliai), Marcas Gasolis 10 (5 atk. kam.).

Turkija: Furkanas Korkmazas 20 (6/10 dvitaškių, 5 atk. kam.), Melihas Mahmutoglu 10 (5/6 dvit.).

Rusai netikėtai nokautavo kroatus – 101:78 (25:23, 21:19, 26:15, 29:21).

Rungtynes dviem tritaškiais pradėjo Aleksejus Švedas (6:0). Nepaisant to, kroatai netrukus išlygino (8:8) ir persvėrė (13:10) rezultatą.

Antrasis kėlinys buvo atkaklus, o Rusijos rinktinė driokstelėjo po pertraukos. Rusai trečiajame ketvirtyje pelnė 26 taškus, patys praleisdami 15 (72:57).

Kroatijos komanda paskutiniajame kėlinyje varžovų nebepasivijo. Anaiptol. Šie dar labiau nutolo.

Rusai dvitaškius metė 69 procentų taikumu (24/35) ir atliko gerokai daugiau rezultatyvių perdavimų (23:13).

Rusija: Aleksejus Švedas 27 (7/16 metimų, 10/12 baudų, 12 rez. perd.), Andrejus Zubkovas 14 (5/8 met.), Dmitrijus Kulaginas 14 (5/9 met.), Vitalijus Fridzonas 13, Timofejus Mozgovas 10.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 28 (10/16 met., 5/7 baud.), Dario Šaričius 13 (7/8 baud.), Luka Žoričius 11 (5/5 dvit.).

Ispanai ketvirtfinalyje žais su vokiečiais, rusai – lietuvių skriaudikais graikais.