9
Turkija – Latvija 79:89 (nuotr. SCANPIX)

Finišavo Europos krepšinio čempionato grupių etapas. Jį baigė latvių ir juodkalniečių pergalės.

9

Latvijos rinktinė 89:79 (24:12, 23:16, 22:25, 20:16) įveikė šeimininkus turkus, užėmė antrąją vietą grupėje ir išvengė akistatos su ispanais.

Kaimynai sėkmingai pradėjo rungtynes – 6:0. Tačiau kėlinio viduryje pirmavo turkai (11:8).

Vis dėlto, pirmosios mačo pusės pabaigoje Latvijos rinktinė atitrūko dviženkliu skirtumu (40:30), o trečiojo ketvirčio pabaigoje pirmavo 68:54.

Turkai nepasidavė ir buvo sumažinę deficitą iki dviejų taškų (67:69), bet vėliau latvių persvara išaugo.

Latvijos rinktinė atliko 28 rezultatyvius perdavimus, Turkijos – 11.

Latvija: Kristapas Porzingis 28 (9/15 metimų, 7/7 baudų, 7 atkovoti kamuoliai), Janis Blūmas 17 (6/9 met.).

Turkija: Cedi Osmanas 24 (7/13 met., 6/8 baud., 6 atk. kam., 5 rezultatyvūs perdavimai), Melihas Mahmutoglu 19 (8/14 met., 7 atk. kam.), Semihas Erdenas 10.

Latvijos rinktinė (4 pergalės / 1 pralaimėjimas) užėmė antrąją vietą D grupėje. Turkai (2/2) liko ketvirti.

Nieko nelėmusiose C grupės rungtynėse Juodkalnijos rinktinė 86:69 (24:19, 18:11, 24:23, 20:16) nugalėjo šeimininkus rumunus.

Juodkalniečiai iniciatyvą į savo rankas stvėrė nuo pat mačo pradžios. Pastaroji – 8:2 (3 min.). Po kelių minučių pirmavo šeimininkai – 11:9. Nepaisant to, Juodkalnijos rinktinė antrajame kėlinyje atitrūko – 34:21.

Trečiajame ketvirtyje skirtumas buvo dar labiau išaugęs (64:47).

Juodkalniečiai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 42:33.

Durimis trinktelėjo rumunas Andrei Mandache. Jis surinko trigubą dublį – 14 taškų, 12 rezultatyvių perdavimų, 10 atkovotų kamuolių.

Juodkalnija: Nemanja Djurišičius 14 (6/14 met., 7 atk. kam.), Bojanas Dubljevičius 13 (5/8 met., 9 atk. kam.), Dino Radončičius 13, Nikola Vučevičius 11 (5/8 met., 6 atk. kam.), Nemanja Vranješas 10.

Rumunija: Nandoras Kuti 18 (8/12 met., 5 praž.), Andrei Mandache 14 (12 rez. perd., 10 atk. kam.), Comuna Baciu 11 (5/9 met., 6 atk. kam.), Rolandas Torokas 10.

Juodkalnijos rinktinė (3/3) užėmė trečiąją C grupės vietą, Rumunijos (0/5) – šeštąją.