Realiausias Europos krepšinio čempionato D grupės scenarijus – trys rinktinės, surinkusios vienodą pergalių ir pralaimėjimų skaičių. Tai – latviai, serbai bei rusai.

Grupės planus antradienį sujaukė latviai. Kaimynai 84:69 (12:15, 22:29, 18:8, 32:17) nugalėjo rusus ir privertė juos suklupti pirmąjį kartą.

Starto kėlinys buvo permainingas, o antrojo pabaigoje Rusijos rinktinė pabėgo 12 taškų (44:32).

Latviai rezultatą persvėrė po pertraukos (52:50), o lemiamą ketvirtį laimėjo 32:17.

Rusai prarado 18 kamuolių.

Latvija: Janis Timma 22 (6/11 metimų, 9/11 baudų, 6 atkovoti kamuoliai), Kristapas Porzingis 11 (5/6 baud., 5 pražangos), Rolandas Šmitas 11, Martinas Meieris 10 (5/8 dvitaškių, 5 atk. kam.).

Rusija: Aleksejus Švedas 21 (5/8 dvit., 5/8 baud., 6 rezultatyvūs perdavimai), Timofejus Mozgovas 16 (8/10 baud., 6 atk. kam.).

Trečiąją pergalę iškovojo Serbijos rinktinė, 82:68 (25:14, 22:24, 18:17, 17:13) įveikusi britus.

Didžiosios Britanijos krepšininkai 4-ąją minutę pirmavo 6:5, bet serbai kėlinį laimėjo 25:14.

23-ąją minutę skirtumas buvo išaugęs iki 19-os taškų (59:40).

Britai realizavo visas 13 baudų. Serbijos krepšininkai atliko 27 rezultatyvius perdavimus, Didžiosios Britanijos – 13. Serbai mažiau klydo – 15:7.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 18 (5/8 dvit., 7 atk., 5 perimti kam., 7 rez. perd.), Vladimiras Štimacas 11 (5/8 dvit., 5 atk. kam.), Stefanas Jovičius 11 (5 rez. perd.), Milanas Mačvanas 10.

Didžioji Britanija: Teddy Okereaforas 17 (6/8 met.), Kyle’as Johnsonas 13 (5/12 met., 5 atk. kam.), Luke’as Nelsonas 11 (5 klaidos).

Turkai ketvirtajame kėlinyje nokautavo belgus – 78:65 (23:14, 17:19, 15:20, 23:12).

Čempionato šeimininkai pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo 23:10. Belgai laimėjo atkarpą 12:0 (22:23), bet netrukus turkai vėl pabėgo (40:26).

Trečiajame kėlinyje iš turkų persvaros liko taškas (42:41). Paskutiniajame ketvirtyje rezultatas buvo lygus (60:60), bet tada Turkijos rinktinė spurtavo 13:0 ir išsprendė visas rungtynių lygtis.

Turkija: Furkanas Korkmazas 14 (7/7 baud.), Semihas Erdenas 12 (5/8 dvit., 5 rez. perd.), Melihas Mahmutoglu 12 (5/6 met.), Cedi Osmanas 10.

Belgija: Samas Van Rossomas 13 (5/8 met., 5 atk. kam.), Pierre’as-Antoine’as Gillet 10.

Latvijos, Serbijos ir Rusijos rinktinės laimėjusios po trejas rungtynes iš ketverių. Realu, kad jos ir dalysis pirmąsias tris pozicijas. Rusai paskutiniajame ture susitiks su britais (0 pergalių / 4 pralaimėjimai), serbai – belgais (1/3), latviai – turkais (2/2).

Skaičiuojant pirmaujančių trijų komandų tarpusavio mačų rezultatus, latvių taškų skirtumas +5, serbų – +7, rusų – -12.