5
Suomija – Lenkija 90:87 (nuotr. SCANPIX)

Europos krepšinio čempionato B grupėje be pralaimėjimų žygiuoja slovėnai. Sekmadienį dramatišką pergalę po dviejų pratęsimų iškovojo ir suomiai.

5

Pastarieji 90:87 (18:8, 18:24, 16:20, 14:14, 12:12, 12:9) palaužė lenkus.

Suomijos rinktinė pirmąjį ketvirtį laimėjo 18:8. Antrajame kėlinyje komandas skyrė 14 taškų (27:13).

Lenkijos ekipa rezultatą persvėrė trečiojo ketvirčio pabaigoje (48:47). Lenkai, iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus pusantros minutės, pirmavo 66:57, bet iki finalinės sirenos taškus rinko suomiai. Rezultatą dėjimu išlygino 20-metis supertalentas Lauri Markkanenas (66:66).

Pirmasis pratęsimas buvo labai atkaklus ir permainigas. Paskutiniuosius taškus dvitaškiu vėl pelnė L. Markkanenas (78:78).

Antrojo pratęsimo metu išryškėjo suomių pranašumas.

Suomija: Lauri Markkanenas 27 (7/15 dvitaškių, 7/7 baudų, 9 atkovoti kamuoliai), Petteri Koponenas 21 (6/15 metimų, 5/8 baud., 7 rezultatyvūs perdavimai), Erikas Murphy 12 (5/9 met., 5 atk. kam.), Sasu Salinas 10 (5 atk. kam.).

Lenkija: A. J. Slaughteris 18 (6/8 dvit.), Adamas Waczynski 18 (6/14 met.), Mateuszas Ponitka 14 (5/9 met.), Damianas Kuligas 12 (7 atk. kam.), Tomaszas Gielo 11 (6 atk. kam., 5 pražangos).

Slovėnijos rinktinė 78:72 (23:13, 12:17, 17:28, 26:14) įveikė graikus.

Slovėnai į priekį pabėgo pačioje rungtynių pradžioje. Jie po pirmojo ketvirčio pirmavo 23:13.

Graikai rezultatą savo naudai persvėrė 23-ąją minutę (36:35), o 26-ąją minutę buvo priekyje 45:38. Graikijos rinktinė pirmavo iki 36-osios minutės. Tada slovėnai rezultatą išlygino ir geriau finišavo.

Slovėnija: Luka Dončičius 22 (7/12 metimų, 5/6 baud., 5 atk. kam.), Goranas Dragičius 20 (7/14 met., 6/9 baud.), Klemenas Prepeličius 16 (5/9 met.).

Graikija: Kostas Sloukas 18 (5/11 met., 6/7 met. 6 rez. perd.), Georgios Printezis 10 (10 atk. kam.), Georgios Papagiannis 10 (5/9 dvit.), Nikos Pappas 10 (5/6 dvit.).