Šį savaitgalį prasideda Anglijos futbolo sezonas. Sekmadienį jis startuos Wembley stadione „Community Shield“ rungtynėmis, kuriose kovos praėjusio sezono „Premier“ lygos čempionas Londono „Chelsea“ klubas ir FA Cup (Futbolo asociacijos taurės) varžybų laimėtojas „Arsenal“.

Šį mačą tiesiogiai nuo 16.00 val. rodys „Viasat Sport Baltic“ kanalas ir vaizdo transliacijų internetu platforma www.viaplay.lt.

„Arsenal“ klubas „Community Shield“ trofėjų laimėjo net 14 kartų (pastarąjį sykį 2015-aisiais). Tai antras rezultatas tarp visų Anglijos komandų. Prieš dvejus metus finale „kanonieriai“ 1:0 įveikė būtent „aristokratus“.

„Chelsea“ triumfavo keturis kartus (pastarąjį sykį 2009-aisiais). Rekordas priklauso „Manchester United“ komandai, kuri šią taurę iškovojo 21 kartą. „Raudonieji velniai“ pernai finale nugalėjo Leicester City“ ekipą 2:1.

Praėjusiame „Premier“ lygos čempionate „Arsenal“ futbolininkai užėmė tik penktąją vietą ir po labai ilgos pertraukos nepateko į UEFA Čempionų lygą. Tarpusavio mačuose su „Chelsea“ komandos pasidalijo po pergalę. Arsene‘o Wengero auklėtiniai namie sutriuškino varžovus 3:0, o svečiuose jiems nusileido 1:3. Praėjusio sezono FA Cup turnyro finale „Arsenal“ nugalėjo Antonio Conte auklėtinius 2:1.

Nuo 1907 metų šios ekipos tarpusavyje įvairiuose frontuose grūmėsi 190 kartų. 74 pergales šventė „Arsenal“, 62 – „Chelsea“, o 54 dvikovos baigėsi lygiosiomis. „Community Shield“ varžybose klubai po kartą įveikė vienas kitą. 2005-aisiais „Chelsea“ laimėjo 2:1.

Šio sezono „Premier“ lygos pirmenybės startuos rugpjūčio 11 d. Jas vėl rodys „Viasat Sport Baltic“ kanalas.