Justinas Kinderis Europos čempionate – penktas

Minske šiandien vyko šiuolaikinės penkiakovės Europos čempionato vyrų varžybų finalas, kuriame dalyvavo Justinas Kinderis.

Plaukimo rungtyje lietuvis distanciją įveikė per 2 min. 08,72 sek. (27 vieta) ir pelnė 293 taškus.

Pirmuoju varžybų lyderiu tapo britas Jamesas Cooke'as (1 min. 59,01 sek.), pelnęs 312 taškų. Už jo nugaros liko airis Arthuras Laniganas O Keeffe'as (2.01,40; 308) ir italas Matteo Cincinelli (2.02,30; 306).

Fechtavimos rungtyje lietuvis laimėjo 22 dvikovas iš 34 ir pelnė 238 taškus. Šis rezultatas leido su latviu Pavelu Švecovu rungtyje pasidalyti 4–5 vietas.

Geriau už Baltijos šalių atstovus fechtavosi rusas Aleksandras Lesunas (27/7; 268) ir vengrai Robertas Kasza (26/8; 262) bei Bence Demeteris (23/11; 244).

Tokie rezultatai reiškė, kad po dviejų rungčių J. Kinderis pakilo į šeštąją vietą (531). Po fechtvimosi lyderiu tapęs A. Lesunas turėjo 564 taškus.

Papildomame fechtavimosi etape J. Kinderis pralaimėjo pirmąją dvikovą prancūzui Valentinui Belaud ir papildomų taškų nepelnė.

Tuo metu nauju varžybų lyderiu tapo R. Kasza, į savo sąskaitą įsirašęs tris taškus (iš viso – 565) ir minimaliai aplenkęs A. Lesuną (564).

Jodamas J. Kinderis nekliudė kliūčių, tačiau sekunde viršijo leidžiamą trasos įveikimo laiko limitą, todėl rungtyje pelnė 299 taškus.

Toks pasirodymas leido J. Kinderiui pakilti į penktąją vietą bendrojoje įskaitoje. Vilnietis po jojimo varžybų turėjo 830 taškų, o jį lenė A. Lesunas (863), R. Kasza (851), B. Demeteris (842) ir P. Švecovas (833).

Kombinuotoje bėgimo bei šaudymo rungtyje J. Kinderis aplenkė P. Švecovą, tačiau į priekį praleido vieną geriausių bėgikų tarp penkiakovininkų V. Belaud ir finišavo penktas. Lietuvis finale surinko 1432 taškus.

Tuo metu V. Belaud (1454) dar aplenkė B. Demeterį (1447) ir iškovojo bronzos medalį.

Permainingoje kovoje dėl aukso medalio dėl geresnio šaudymo ketvirtojo apsilankymo šaudykloje nugalėjo A. Lesunas (1462), privertęs R. Kaszą (1458) tenkintis sidabro apdovanojimu.