REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
JAV parodė, kaip gintųsi nuo Šiaurės Korėjos smūgio (nuotr. SCANPIX)

JAV kariškiai antradienį pranešė sėkmingai numušę tarpžemyninės balistinės raketos (ICBM) modulį per pirmąjį kada nors surengtą tokio pobūdžio bandymą, tvyrant nerimui dėl Šiaurės Korėjos ginklavimosi programą.

8

JAV kariškiai antradienį pranešė sėkmingai numušę tarpžemyninės balistinės raketos (ICBM) modulį per pirmąjį kada nors surengtą tokio pobūdžio bandymą, tvyrant nerimui dėl Šiaurės Korėjos ginklavimosi programą.

REKLAMA

Viena iš sausumoje bazuojamų antiraketų buvo paleista iš Vandenbergo oro pajėgų bazės Kalifornijoje ir „sėkmingai numušė taikinį – tarpžemyninę balistinę raketą“, paleistą iš Reagano (Reigano) poligono Maršalo salose, sakoma kariuomenės pranešime.

Per šį bandymą sausumoje bazuojamos priešraketinės gynybos sistemos GMD (Ground-based Midcourse Defense, GMD) antiraketa pakilo į kosmosą, o jos „egzoatmosferinis naikinimo įrenginys“ rėžėsi į ICBM raketos maketą ir jį sunaikino.

„Ši sistema gyvybiškai svarbi mūsų teritorijos gynybai, o šis bandymas demonstruoja, kad turime veikiančią, patikimą atgrasymo priemonę prieš labai realią grėsmę“, – pranešime cituojamas JAV Priešraketinės gynybos agentūros direktorius viceadmirolas Jimas Syringas (Džimas Siringas).

REKLAMA
REKLAMA

Šis bandymas žymi reikšmingą GMD sistemos pažangą. Per ankstesnius jos bandymus būdavo ir sėkmių, ir nesėkmių.

Vėliausias bandymas 2014 metais buvo sėkmingas, bet trys ankstesni mėginimai numušti lėtesnes, ne tarpžemynines raketas, nepavyko.

REKLAMA

„Sudėtingos, grėsmę keliančios ICBM numušimas yra neįtikėtinas GMD sistemos pasiekimas ir šiai programai kritiškai svarbus žingsnis“, – pabrėžė J.Syringas.

Svarbi gairė

Antradienį sėkmingai atliktas bandymas laikomas JAV kariškių proveržiu, siekiant sukurti veiksmingą, nors ir ribotų pajėgumų, sausumoje bazuojamą sistemą, turinčią apsaugoti nuo potencialių ICBM atakų.

Pirmadienį Šiaurės Korėja išbandė dar vieną balistinę raketą. Šis ir virtinė ankstesnių paleidimų didino nerimą dėl Pchenjano pastangų pasigaminti ginklų, galinčių smogti Jungtinėms Valstijoms.

REKLAMA
REKLAMA

Pentagono atstovas jūrų pajėgų kapitonas Jeffas Davisas (Džefas Deivisas) sakė, kad antradienį atlikto bandymo laikas nebuvo parinktas kaip atsakas į Pchenjano veiksmus, bet „plačiąja prasme Šiaurės Korėja yra viena iš priežasčių, kodėl turime šiuos pajėgumus“.

„Jie toliau rengia bandomuosius paleidimus, kaip matėme savaitgalį. Be to, jie skelbia pavojingą retoriką, rodančią, kad jie smogtų Jungtinių Valstijų teritorijai“, – aiškino J.Davisas.

Atstovas taip pat atkreipė dėmesį į didėjančius Irano raketų pajėgumus, keliančius pavojų JAV strateginiams interesams Artimuosiuose Rytuose.

GMD sistemos technologija yra labai sudėtinga: ji priklausoma nuo įvairiose pasaulio vietose išdėstytų jutiklių, aptinkančių grėsmę keliančias balistines raketas ir sekančių jų trajektorijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Pentagono, šias pastangas galima prilyginti mėginimui kulką numušti kita kulka, tik šiuo atveju greičiai yra daug didesni.

„Pirminiai duomenys rodo, kad bandymo pagrindinis uždavinys buvo įvykdytas, bet programos pareigūnai toliau vertins sistemos veikimą pagal telemetrijos ir kitus duomenis, surinktus per šį bandymą“, – sakoma JAV kariuomenės pranešime.

Iki šių metų galo GMD turės 44 antiraketas. Taigi, ši sistema būtų pajėgi atremti virtinę raketų, paleistų kokios nors priešiškos valstybės.

Tačiau šios antiraketos, dislokuotos Kalifornijoje ir Aliaskoje, neapsaugotų nuo didelio masto atakos, jeigu ją surengtų supergalybės, tokios kaip Rusija arba Kinija, galinčios vienu metu paleisti dešimtis tarpžemyninių raketų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų