7
Klivlando „Cavaliers“ – Toronto „Raptors“ 83:98 (nuotr. SCANPIX)

Jono Valančiūno Toronto „Raptors“ NBA čempionų tvirtovėje 98:83 nugalėjo Klivlando „Cavaliers“. Lietuvis prie pergalės prisidėjo naudingu žaidimu ir pirmuoju sezono tritaškiu.

7

Svečiai rungtynes pradėjo sėkmingiau ir 5-ąją minutę pirmavo 10:5. „Cavaliers“ krepšininkai buvo persvėrę rezultatą (15:14), bet daugiau pasipriešinti nesugebėjo.

Toronto komanda pirmąjį kėlinį laimėjo 26:21.

Antrojo ketvirčio viduryje J. Valančiūnas pataikė pirmąjį sezono tritaškį ir „Raptors“ įgijo dviženklę persvarą (43:31 – 19 minutė).

Po pirmosios mačo dalies svečiai pirmavo 53:34.

Likusiuose kėliniuose „Raptors“ ir toliau žaidė solidžiai.

NBA čempionai pataikė 39 procentus metimų (28 iš 76) ir prarado 15 kamuolių. Toronto komanda realizavo 10 baudų iš 16 (63 proc.) bei devyniskart suklydo.

J. Valančiūnas aikštėje dominavo. Lietuvis ant parketo praleido 16 minučių, per kurias spėjo pelnyti 13 taškų, pataikyti šešis metimus iš 10-ies ir atkovoti septynis kamuolius. Vidurio puolėjas greitai atliko darbą, antrojo kėlinio pabaigoje sėdo ant suolo ir daugiau nerungtyniavo.

Komandos žaidė be daugelio savo lyderių. „Cavaliers“ nepadėjo didysis trejetas – LeBronas Jamesas, Kyrie Irvingas, Kevinas Love’as. „Raptors“ vertėsi be DeMaro DeRozano ir Serge’o Ibakos.

„Cavaliers“: Imanas Shumpertas 11 (5/6 baudų), Tristanas Thompsonas 10 (5/6 metimų), Derrickas Williamsas 10, Deronas Williamsas 10.

„Raptors“: Normanas Powellas 25 (10/13 met.), Jonas Valančiūnas 13 (6/10 met., 7 atkovoti kamuoliai), Kyle’as Lowry 13, Bruno Caboclo 11 (5/11 met.).

„Raptors“ ir „Cavaliers“ reguliarųjį sezoną baigė vienoda statistika – 51 pergale, 31 pralaimėjimu.