Penktadienį baigėsi Eurolygos reguliarusis sezonas. Rungtynes žaidė Manto Kalniečio ir Jono Mačiulio komandos. Lietuviai dėl traumų nerungtyniavo, o paskutiniąja ketvirtfinalio dalyve tapo Kęstučio Kemzūros Stambulo „Darussafaka“ (Turkija).

M. Kalniečio Milano „Emporio Armani“ (Italija) patyrė skaudų pralaimėjimą – namie 68:91 (21:22, 18:14, 10:29, 19:26) nusileido Kazanės „Unics“ (Rusija).

Lietuvio ekipa pirmavo beveik visą pirmąją rungtynių dalį. Antroji tapo visišku krachu. „Unics“ vis didino pranašumą, trečiąjį kėlinį laimėjo 29:10, ketvirtąjį – 26:19.

„Unics“ dvitaškius metė 58 procentų taiklumu (25/43).

„Emporio Armani“: Davide Pascolo 18 (8/12 dvitaškių), Rakimas Sandersas 14.

„Unics“: Lataviousas Williamsas 20 (8/9 dvit., 12 atkovotų kamuolių), Keithas Langordas 13 (7/8 baudų, 9 išprovokuotos pražangos, 5 rezultatyvūs perdavimai), Quino Colomas 12 (6 rez. perd., 5 atk. kam.), Coty Clarke’as 11.

Milano krepšininkai (8 pergalės / 22 pralaimėjimai) liko Eurolygos dugne, paskutinėje pozicijoje. „Unics“ (8/22) – priešpaskutinėje.

J. Mačiulio Madrido „Real“ (Rusija) savo aikštėje 97:80 (16:21, 21:15, 25:24, 35:20) įtikinamai nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija).

Svečiai pirmojoje rungtynių pusėje buvo priekyje aštuoniais taškais (26:18 – 12 minutė). „Real“ pranašumas išryškėjo po pertraukos, ypač ketvirtajame kėlinyje, kurį Madrido krepšininkai laimėjo 35:20.

Ispanai puikiai atakavo – pataikė 21 dvitaškį iš 36 (58 procentai) ir 15 tritaškių iš 30 (50 proc.). „Real“ atliko 26 rezultatyvius perdavimus.

„Real“: Jaycee Carrollas 29 (7/8 tritaškių), Dontaye Draperis 16.

„Anadolu Efes“: Bryantas Dunstonas 15 (6/10 dvit., 10 atk. kam.), Derrickas Brownas 14 (6/12 dvit., 8 atk. kam.), Thomas Heurtelis 13 (5/8 met., 6 rez. perd.), Deshaunas Thomas 12 (5 atk. kam.), Tyleris Honeycuttas 11.

„Real“ (23/7) tapo reguliariojo sezono nugalėtoja. „Anadolu Efes“ (17/13) liko penkta.

K. Kemzūros „Darussafaka“ laimėjo išlikimo rungtynes. Ji namie 78:62 (25:14, 18:18, 12:17, 23:13) nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija).

Šeimininkai pirmavo visų rungtynių metu. Didžiausias jų pranašumas – 16 taškų (34:18).

„Darussafaka“ dvitaškius metė įspūdingu 70 procentų taiklumu (19/27) ir atliko 17 rezultatyvių perdavimų. „Crvena Zvezda“ – devynis ir pataikė tolimą metimą iš 16 (6 proc.).

„Darussafaka“: Bradas Wanamakeris 22 (5/9 dvit., 6/7 baud., 10 išpr. praž., 5 rez. perd.), Scottie Wilbekinas 16 (6 rez. perd., 5 atk. kam.), Ante Zizičius 11 (5/5 dvit., 8 atk. kam.), Willas Clyburnas 10 (6 atk. kam.).

„Crvena Zvezda“: Ognjenas Kuzmičius 14 (5/10 dvit., 6 atk. kam.), Charlesas Jenkinsas 12 (6/10 dvit.), Marko Simonovičius 10.

Abi komandos surinko vienodą pergalių ir pralaimėjimų skaičių – 16/14. „Crvena Zvezda“ gali pasigirti geresniu taškų santykiu (7 prieš 5), bet to nepakako. Aštuntąją vietą užėmė ir paskutinį kelialapį į atkrintamąsias iškovojo abejas tarpusavio rungtynes laimėjusi „Darussafaka“.

Kitose penktadienio rungtynėse Maskvos CSKA (Rusija) 90:86 (25:15, 22:22, 24:26, 19:23) namie įveikė Pirėjo „Olympiacos“ (Grakija).

Rusai pirmavo visų rungtynių metu. Didžiausias pranašumas – 14 taškų (33:19 – 14 min.).

CSKA iš 29 baudų pataikė 28 (97 proc.). Rusai gerai atakavo ir iš dviejų taškų zonos – 19 iš 34 (56 proc.). Graikai buvo dar taiklesni – 23 iš 37 (62 proc.).

CSKA: Nando de Colo 23 (6/9 dvit., 5/5 baud., 6 rez. perd., 6 išpr. praž.), Milošas Teodosičius 23 (6 išpr. praž., 8 klaidos), Cory Higginsas 12 (8/8 baud., 7 išpr. praž.), Andrejus Vorontsevičius 11, Kyle’as Hinesas 10 (6/6 baud., 6 atk. kam.).

„Olympiacos“: Vassilis Spanoulis 16 (5/7 baud., 7 rez. perd., 5 išpr. praž., 5 pražangos), Ioannis Papapetrou 16, Kostas Papanikolaou 13, Georgios Printezis 12 (5/5 dvit., 7 atk. kam.), Vangelis Mantzaris 12.

CSKA (22/8) turnyro lentelėje liko antra, „Olympiacos“ (19/11) – trečia.

Paaiškėjo visos ketvirtfinalio poros. „Real“ žais su „Darussafaka“, CSKA – Vitorios „Baskonia“ (Ispanija), „Olympiacos“ – „Anadolu Efes“, o Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) – Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija).