30
Malagos „Unicaja“ laimėjo Europos taurę (nuotr. SCANPIX)

Trečiadienį Europos taurės čempionu tapo ir bilietą į kito sezono Eurolygą iškovojo Malagos „Unicaja“ klubas. Ispaniškame finale Malagos krepšininkai lemiamose rungtynėse 63:58 (18:22, 12:11, 13:21, 20:4) įveikė „Valencia“ ekipą.

30

„Unicaja“ spurtavo pačioje rungtynių pradžioje 10:2. Tačiau atsigavusi „Valencia“ perėmė rungtynių kontrolę. Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai pirmavo 13 taškų, tačiau „Unicaja“ sugebėjo sugrąžinti intrigą ir likus žaisti penkias minutes atsiliko dviem taškais. Jamaro Smitho tritaškis persvėrė rezultatą „Unicaja“ naudai 59:56. Galingai finišavęs Joano Plazos auklėtiniai pirmą kartą tapo Europos taurės čempionais.

„Valencia“ krepšininkai lemiamame kėlinyje pelnė keturis taškus.

Pirmose finalo serijos rungtynėse Valensijos komanda namuose 68:62 palaužė Malagos „Unicaja“ ekipą.

Atsakomosiose rungtynėse pergalę 79:71 šventė Malagos klubas.

„Valencia“ klubas Europos taurės čempionu tapo 2003, 2010 ir 2014 metais.

Malagos klubas paskutinį kartą trofėjų iškovojo 2006 metais, kai laimėjo Ispanijos lygą.

„Valencia“: B. Dubljevičius 16, J. Sastre 8.

„Unicaja“: A. Diazas 12, J. Smithas 10.