Ilgą laiką pagrindine „Žalgirio“ varžove dėl vietos atkrintamosiose buvusi Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) ketvirtadienį 77:69 (22:15, 21:21, 15:14, 19:19) namie nugalėjo Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija).

Svečiai pirmavo iki 8-osios minutės. „Olympiacos“ 5-ąją minutę buvo priekyje 10:2.

Vėliau iniciatyvą tvirtai perėmė „Anadolu Efes“. Turkai spurtavo 16:0 (25:15 – 11 minutė) ir pirmavo visų likusių rungtynių metu. Didžiausia Stambulo komandos persvara – 13 taškų (30:17).

„Anadolu Efes“ per rungtynes prasižengė 11 kartų, „Olympiacos“ – 21. Turkai nuo baudų metimų linijos atakavo 20 kartų, graikai – šešis.

Tarp Pirėjo krepšininkų rezultatyviausi buvo Georgios Printezis (16 taškų, 8/9 dvitaškių, 9 atkovoti kamuoliai) ir Vassilis Spanoulis (11 tšk., 10 rezultatyvių perdavimų).

Daugiausia prie „Anadolu Efes“ pergalės prisidėjo Thomas Heurtelis (18 tšk., 7/11 dvit., 5 rez. perd.), Tyleris Honeycuttas (11 tšk., 11 atk. kam., 6 rez. perd.), Bryantas Dunstonas (11 tšk., 5 atk. kam.) ir Brandonas Paulas (11 tšk.).

Stambulo komanda (17 pergalių / 12 pralaimėjimų) po pergalės pakilo į penktąją Eurolygos turnyro lentelės poziciją. „Olympiacos“ (19/10) – trečia.

„Anadolu Efes“ ir toliau neigia vyriausiojo Kauno „Žalgirio“ komandos trenerio Šarūno Jasikevičiaus prognozes.

„Realu, kad mes laimėsime trejas paskutiniąsias rungtynes, o „Anadolu Efes“ visose likusiose patirs nesėkmes“, – praėjusią savaitę sakė Š. Jasikevičius.

„Anadolu Efes“ nuo to laiko 80:77 nugalėjo to paties miesto „Fenerbahce“ ir ketvirtadienį parklupdė „Olympiacos“.