57
„Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgiris“ antradienį pralaimėjo svarbiausias sezono rungtynes – Eurolygos mače namie 68:76 (22:17, 22:24, 15:19, 9:16) nusileido vienam pagrindinių konkurentų dėl vietos atkrintamosiose – Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija). Žalgiriečiams po nesėkmės liko tik teoriniai šansai prasibrauti į aštuntuką.

57

Prieš rungtynes

„Žalgiris“ iškovojęs 12 pergalių ir patyręs 14 pralaimėjimų. „Anadolu Efes“ rezultatas – priešingas 14/12. Žalgiriečiai turnyro lentelėje rikiuojasi 10-i. Stambulo krepšininkai – kol kas atkrintamųjų traukinyje ir užima aštuntąją poziciją.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes gruodžio 20-ąją Turkijoje „Žalgiris“ laimėjo 84:71. Nugalėtojai dvitaškius metė 68 procentų taiklumu (25/37).

Stambule Kauno komandos lyderiu buvo Kevinas Pangosas. Kandietis įskraidino penkis tritaškius iš šešių.

Turkų neišgelbėjo 18 Thomo Huertelio ir 16 Derricko Browno taškų.

„Anadolu Efes“ – daugiausia kamuolių puolant šiame sezone atkovojanti Eurolygos komanda (13,2).

T. Huertelis – geriausiai kamuolius skirstantis šio sezono Eurolygos krepšininkas (8,99 rezultatyvaus perdavimo).

Pirmasis kėlinys

„Žalgirio“ arena „Anadolu Efes“ pasitiko kurtinančiu švilpimu. Daugiausia ovacijų sulaukė vyriausiasis Kauno komandos treneris Šarūnas Jasikevičius.

Šeimininkų starto penkete pasirodė Artūras Milaknis. Krepšininkas iki tol šiame Eurolygos sezone nuo pirmųjų minučių startavo šešis kartus iš 26. A. Milaknis starto penkete užėmė Edgaro Ulanovo vietą.

Mačas prasidėjo. Pirmąjį kamuolį atkovojo Augusto Lima. Jis ir atidarė rungtynių taškų sąskaitą (2:0 – 1 minutė).

Turkai į A. Limos taškus atsakė dviem taikliais tritaškiais (6:2 – 2 min.).

Didžiausia „Žalgirio“ bėda buvo gynyba. Stambulo krepšininkai per pusę kėlinio pelnė dvigubai daugiau taškų nei šeimininkai – 12:6.

Kauniečiai priartėjo, bet „Anadolu Efes“ ir toliau itin sėkmingai metė tritaškius. Turkai pataikė tris iš penkių.

Sunkiai sekėsi stabdyti Jaysoną Grangerį, kuris surinko 10 iš 17 komandos taškų (17:13 – 8 min.).

„Žalgirio“ centro Antano Kavaliausko atkovotas kamuolys puolant, dvitaškis ir E. Ulanovo trijų taškų vertės metimas leido laimėti pirmąjį kėlinį – 22:17. Tolimas E. Ulanovo šūvis buvo pirmasis žalgiriečių taiklus tritaškis rungtynėse.

Antrasis kėlinys

Š. Jasikevičius įnešė puikios energijos nuo suolo. Antrojo kėlinio pradžioje tritaškį pataikė ir Lukas Lekavičius (25:19 – 11 min.).

Pastebimai pagerėjo ir kauniečių gynyba. Žalgiriečiai per keturias minutes varžovams leido įmesti du taškus. J. Grangeris taip pat liko su 10-ia taškų.

Po dar vieno E. Ulanovo tritaškio „Žalgirio“ arena sprogo. Komandas pirmąkart rungtynėse skyrė dviženklė riba – 32:21 (13 min.).

Puikiu impulsu buvo ir Robertas Javtokas. Aukštaūgis sėkmingai grumėsi po krepšiais, atkovojo sunkių ir svarbių kamuolių, pelnė taškų (36:25 – 15 min.).

„Anadolu Efes“ čia pat surinko devynis taškus be atsako ir priartėjo metimo atstumu (34:36 – 18 min.).

Iki antrojo kėlinio pabaigos likus pusantros minutės, svečiai iš Turkijos rezultatą išlygino (39:39).

44:41 po pirmosios rungtynių pusės. „Žalgiris“ pirmauja.

Trečiasis kėlinys

Antroji rungtynių dalis prasidėjo emocijomis. „Žalgirio“ arena buvo nepatenkinta teisėjų sprendimais, o „Anadolu Efes“ išsiveržė į priekį (45:44 – 21 min.).

Kauniečius vėl į neviltį varė J. Grangeris. Jis 23-ąją minutę buvo surinkęs 18 taškų (49:48).

Trečiojo kėlinio viduryje decibelai „Žalgirio“ arenoje pasiekė aukščiausią lygį. Priežastis – švilpimas rungtynių teisėjams (48:51 – 26 min.).

„Anadolu Efes“ 28-ąją minutę, daugiausia J. Grangerio pastangomis, įgijo aštuonių taškų persvarą (58:50). Amerikietis pelnė 25 taškus.

Šeimininkams iki ketvirčio pabaigos pavyko priartėti – 59:60.

Ketvirtasis kėlinys

Leo Westermannas pataikė iš toli, „Žalgiris“ susigrąžino persvarą (66:65 – 34 min.).

Žalgiriečiai varžovus ėmė dusinti itin agresyvia, kibia ir kieta gynyba (68:65 – 35 min.).

Svečiai iš Turkijos rungtynių pabaigą laimėjo 11:0 (76:68 – 40 min.).

Statistika

Kauno komanda atliko 19 rezultatyvių perdavimų, Stambulo – 13.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 11 (6 rezultatyvūs perdavimai), Edgaras Ulanovas 10.

„Anadolu Efes“: Jaysonas Grangeris 25 (8 rez. perd.), Derrickas Brownas 13, Brandonas Paulas 12, Bryantas Dunstonas 10 (9 atkovoti kamuoliai),.