25
„Juodupė“ – Elektrėnų „Energija“ 0:2 (nuotr. Organizatorių)

Lietuvos ledo ritulio čempionato finale sekmadienį Elektrėnuose antrosiose serijos iki trijų pergalių rungtynėse aikštės šeimininkų teisėmis žaidusi „Juodupė“ 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) nusileido Elektrėnų „Energijai“ ir serijoje atsilieka 0:2.

25

Pirmąją serijos dvikovą šeštadienį 5:2 laimėjo „Energija“ ir pratęsė nepralaimėtų rungtynių seriją šiame sezone iki 24 rungtynių, o Lietuvos čempionatuose nepralaimi trečią sezoną.

Antrose rungtynėse „Juodupė“ nebekartojo pirmųjų rungtynių klaidų, kai greitai praleidusi du įvarčius vėliau sunkiai dirbo norėdama panaikinti pranašumą.

Komandos neišvengė klaidų, o pirmajame kėlinyje ir viena, ir kita ekipa turėjo dvigubą daugumą, tačiau finalo įtampa neleido pramušti varžovų vartininkų. Pirmajame kėlinyje triumfavo gynyba ir pagirtinai žaidę abiejų ekipų vartininkai.

Antrajame kėlinyje, aprimus komandų atakoms, netikėtą fantastišką metimą atliko Vytautas Jagelavičius (26:58), kuris iš dešiniojo atakos krašto pasiuntė ritulį į artimą viršutinį vartų kampą aukščiau vartininko peties ir išvedė „Energiją“ į priekį.

„Energija“ atakavo pavojingiau ir po standartinės situacijos, kai nuo mėlynosios linijos smūgiavo, o ritulį pataisė Povilas Verenis (34:51) rezultatas tapo 2:0.

Kėlinio pabaigoje „mirtiną“ progą švelninti skirtumą turėjo Marselis Baikejevas, bet ir vėl puikiai sužaidė vartininkas Elvinas Karla. Šiame kėlinuke pagal metimus į vartus karaliavo „Energija“ – 16 prieš 5.

Trečiajame kėlinyje „Juodupė“ turėjo progų žaisdama daugumoje, tačiau pramušti varžovų vartininko nepavyko. Įpusėjus kėliniui, ėmė trūkti jėgų ir rungtynių tempas sulėtėjo.

Tašką rungtynėse „Energija“ norėjo padėti besibaigiant rungtynėms žaisdama daugumoje, kai pelnė įvartį, tačiau teisėjai dėl žaidimo vartininko aikštelėje jo neįskaitė.

Rungtynes „Juodupė“ bandė gelbėti paskutinėmis sekundėmis, kai sulaukė dovanos iš elektrėniškio Aivaro Bendžiaus (59:13), panorusio padiskutuoti su teisėju po jam paskirtos pražangos. A. Bendžius sulaukė rungtynių nuobaudos (25), o „Juodupė“ pakeitė vartininką šeštu aikštės žaidėju.

Tačiau jėgų nebeliko ir vartų šturmo suorganizuoti nebepavyko. „Juodupei“ tai buvo trečios įtemptos rungtynės per keturias dienas ir ketvirtos per savaitę.

Po rungtynių pabaigą skelbiančio švilpuko P. Verenis susistumdė su „Juodupės“ puolėju Dmitrijumi Beliakovu, taip santykių aiškinimąsi perkeldamas į trečiąsias serijos rungtynes.

„Energija“ šiose rungtynėse į varžovų vartus metė 39 kartus, „Juodupės“ visus 23 bandymus atrėmė puikiai žaidęs vartininkas 17-metis E. Karla.

Trečiosios serijos rungtynės įvyks trečiadienį, 20 val., Elektrėnuose. „Energijai“ iki aukso padovanojimų beliko vienas žingsnis.