21
Vilniaus „Hockey Punks“ – „Juodupė“ 4:11 (nuotr. Organizatorių)

Lietuvos ledo ritulio čempionato atkrintamųjų varžybų pusfinalyje staigmenų neužfiksuota. Reguliariojo sezono antrosios vietos savininkė Juodupės „Juodupė“ ketvirtadienį Vilniuje 11:4 (4:1, 3:2, 4:1) ir antrą kartą nugalėjo trečioje vietoje reguliariajame sezone buvusią Vilniaus „Hockey Punks“ komandą ir pateko į finalą.

21

Pirmąsias serijos iki dviejų pergalių rungtynes „Juodupė“ laimėjo 8:3. Dvikovoje „Juodupės“ pranašumas išryškėjo pirmojo kėlinio viduryje. Be pagrindinio vartininko Michailo Koliogolovo žaidusi Rokiškio rajono ekipa stengėsi daugiau laiko praleisti prie varžovų vartų ir taip padėti trečiajame ekipos vartininkui Audriui Kuzmickui, kuriam tai buvo atkrintamųjų krikštas. Svečiai greitai susikrovė trijų įvarčių persvarą po Mauro Baltrukonio (08:00), Dmitrijaus Beliakovo (10:12) ir Artūro Katulio (13:20) įvarčių, o A. Katulis namų arenoje žaidė itin pakiliai. Po jo dar vieno įvarčio dvigubos daugumos metu (15:32) šeimininkai atsidūrė itin sunkioje situacijoje. Kėlinio pabaigoje paskutinę sekundę daugumą realizavo „Hockey Punks“ gynėjas Mindaugas Kieras. Tačiau tai netapo postūmiu vilniečiams. Varžovai ir toliau buvo greitesni ir techniškesni, laikė rungtynių eigą savo rankose. Klubai antrajame kėlinyje keitėsi pavojingomis atakomis, daugiau galvojo apie puolimą nei apie gynybą, tačiau šiose lenktynėse geriau sekėsi „Juodupei“, kuri po dviejų kėlinių turėjo keturių įvarčių persvarą.

Trečiojo kėlinio pradžioje keturis pašalinimus užsidirbo „Juodupė“, dviguba dauguma pasinaudojo vilnietis Edgaras Rybakovas (45:21) ir atrodė, jog „pankai“ kils į lemiamą šturmą. Tačiau pražangos vilniečius pasiuntė į „nokdauną“. Iš pradžių Dmitrijus Babičius (48:47), o vėliau A. Katulis (49:30) pasinaudojo kiekybinėmis daugumomis ir intrigos nebeliko – „Juodupė“ pirmavo 5 įvarčių skirtumu. Rungtynių pabaigoje vilniečiai gavo dar du smūgius į paširdžius ir teko baigti sezoną ne itin maloniu rezultatu. „Juodupė“ jau dabar gali džiaugtis istoriniu pasiekimu, pirmą kartą patekusi į Lietuvos čempionato finalą ir užsitikrinusi mažiausiai sidabro apdovanojimus. „Hockey Punks“ menkai gali pasiguosti faktu, jog į varžovų vartus metė 41 kartą, o svečiai atsakė 39 metimais. „Juodupė“ keliauja į finalą, kuriame keičia praėjusiais metais ten žaidusius „Hockey Punks“. Pirmą kartą šiemet rengiamose atkrintamosiose finale bus žaidžiama iki trijų pergalių, o jame „Juodupės“ laukia per trejus metus Lietuvos čempionatuose pralaimėjimo skonio nežinanti Elektrėnų „Energija“.