26
„Manchester United“ – „Rostov“ 1:0 (nuotr. SCANPIX)

Ketvirtadienį „Old Trafford“ stadione Mančesteryje vykusiose UEFA Europos lygos rungtynėse tarp „Manchester United“ ir „Rostov“ sėkmingai teisėjavo lietuvis Gediminas Mažeika. Rungtynės įsiminė ir netradiciniu epizodu – aikštėje bananą valgančiu argentiniečiu Marcosu Rojo.

26

„Manchester United“ laimėjo 1:0 (0:0) ir pateko į ketvirtfinalį. Pirmasis mačas Rostove baigėsi 1:1.

Mančesteryje vykusios rungtynės buvo emocingos, bet G. Mažeika puikiai kontroliavo situaciją. Tiek šeimininkų, tiek svečių futbolininkai su teisėjais daug nesiginčijo.

Arbitras iš Lietuvos parodė vieną geltoną kortelę – 87-ąją minutę Aleksandrui Bukharovui už grubią pražangą aikštės viduryje.

Pirmajame kėlinyje geriausius šansus turėjo porąkart prieš vartininką iššokęs Zlatanas Ibrahimovičius ir sykį tai padaręs Henrikhas Mkhitaryanas. Po vienos tokių atakų pirmasis šovė į virpstą.

„Manchester United“ pergalingą įvartį pelnė po pertraukos. 70-ąją minutę „Rostov“ futbolininkai grubiai suklydo aikštės viduryje. Po žaibiškos kontratakos ir puikių Mančesterio žaidėjų perdavimų kamuolys atsidūrė vartų tinkle. Įmušė Juanas Mata (1:0).

Antrajame kėlinyje progų turėjo ir Rusijos komanda. Iš peties teko padirbti vartininkui Sergio Romero.

Mačas įsiminė ir itin retu reiškiniu. Po įvarčio vyriausiasis „Manchester United“ treneris Jose Mourinho padavė išlukštentą bananą apšylančiam Ashley Youngui. Šis vaisių perdavė aikštėje buvusiam M. Rojo. Argentinietis bananą suvalgė aikštėje.