56
Eurolyga: „Žalgiris“ – „Fenerbahce“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo itin svarbias Eurolygos rungtynes. Kauniečiai namie 67:76 (17:19, 14:11, 17:25, 19, 21) nusileido Eurolygos vicečempionei Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) komandai.

56

Rungtynes dviem taškais pradėjo Augusto Lima, bet svečiai pirmavo kone visą pirmąjį kėlinį.

Persilaužymas įvyko antrojo ketvirčio viduryje. „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas baudomis išlygino rezultatą (26:26), o po to tokiu pat būdu ir išvedė šeimininkus į priekį (28:26).

Kauniečiai po pirmosios rungtynių pusės pirmavo 31:30.

Trečiajame kėlinyje išryškėjo Stambulo komandos pranašumas. Turkai iškart persvėrė rezultatą (31:30), o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 55:48.

Kevinas Pangosas ketvirtąjį kėlinį pradėjo dviem tritaškiais, dvitaškį pataikė Edgaras Ulanovas ir „Žalgirio“ arenos tribūnos atgijo – 56:55.

Tada turkai spurtavo 7:0 (63:56), atitrūko, įgijo dviženklę persvarą ir pergalės iš rankų nepaleido.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 15 (5/7 dvitaškių, 7 atkovoti kamuoliai), Kevinas Pangosas 11, Brockas Motumas 10.

„Fenerbahce“: Ekpe Udoh 16 (8/11 dvit., 7 atk. kam., 5 rezultatyvūs perdavimai), Bogdanas Bogdanovičius 14 (7 perimti kamuoliai), Melihas Mahmutoglu 14, Bobby Dixonas 12 (9 rez. perd.).

Pirmasis kėlinys

Pirmuosius taškus pelnė Augusto Lima, bet vėliau turkai pirmavo 5:2, 8:5.

„Žalgiris“ po Edgaro Ulanovo tritaškio išsiveržė į priekį (10:8).

„Fenerbahce“ bemat vėl pirmavo (13:10, 16:12).

Šeimininkai pirmojo ketvirčio pabaigoje spurtavo 5:0 (17:16), bet Luigi Datome tritaškis Stambulo komandą dar kartą išvedė į priekį. 19:17 po pirmojo kėlinio.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio pradžioje vyriausiajam „Žalgirio“ treneriui Šarūnui Jasikevičiui teko prašyti minutės pertraukėlės. Po jos šeimininkų žaidimas pagerėjo, bet „Fenerbahce ir toliau pirmavo.

Svečiai persvara džiaugėsi iki 17-osios minutės, kai „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas baudų metimais rezultatą išlygino (26:26). Dar dvi kauniečio baudos išvedė šeimininkus į priekį (28:26).

„Žalgiris“ po pirmosios rungtynių pusės pirmavo 31:30.

Trečiasis kėlinys

„Fenerbahce“ po pertaukos greitai išsiveržė į priekį (32:31).

Turkai didžiausią pranašumą įgijo 27-ąją minutę – 45:40.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje įsimėtė Renaldas Seibutis, bet ketvirtąja pražanga nubaustas A. Lima.

Stambulo komanda paskutinę kėlinio minutę pasiekė persvaros rekordą – 55:48.

Ketvirasis kėlinys

Ketvirtojo kėlinio pradžioje du tritaškius iš eilės pataikė Kevinas Pangosas (54:55). Željko Obratovičiui teko prašyti minutės pertraukėlės.

Kauniečius į priekį išvedė E. Ulanovo dvitaškis (56:55).

Tada „Fenerbahce“ spurtavo 7:0 ir atitrūko (63:56).

Vėliau turkai įgijo dviženklę persvarą ir pergalės iš rankų neišleido.

Prieš rungtynes

Turkų gretose sveikatos problemų turi gynėjas Kostas Sloukas ir aukštaūgis Janas Vesely. Graikas K. Sloukas Eurolygoje pelno po 10,2 taško, tritaškius meta 50 procentų taiklumu ir atlieka po 4,5 rezultatyvaus perdavimo. Čeko J. Vesely statistika – panaši: 10,6 taško, 59,7 procento dvitaškių ir 4,4 atkovoto kamuolio.

„Fenerbahce“ – geriausiai metimus lygoje blokuojanti komanda (po 3,17 per rungtynes). „Žalgiris“ (1,95) – 13-as.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes Stambule 82:68 laimėjo šeimininkai. Tada jie tritaškius metė 47 procentų taiklumu (9 iš 19).

Spalio 26-ąją J. Vesely pelnė 14 taškų, K. Sloukas – 8 ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Komandų strategai – buvę bendražygiai. Šarūnas Jasikevičius ne vieną sezoną žaidė Željko Obradovičiaus treniruojamoje Atėnų „Panathinaikos“.

Šio sezono Eurolygoje „Fenerbahce“ (15 pergalių / 5 pralaimėjimai) – ketvirta, „Žalgiris“ (10/13) – 10-as.