Penktadienį be Kauno „Žalgirio“ mūšio Eurolygoje sužaistos dar trejos rungtynės. Pergales iškovojo Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija), Atėnų „Panathaikos“ (Graikija) ir Madrido „Real“ (Ispanija).

Pergalingas metimas Atėnuose

Atkakliausia kova vyko Atėnuose. „Panathinaikos“ Kazanės „Unics“ (Rusija) komandą pranoko tašku – 83:82 (24:25, 15:21, 13:15, 31:21).

„Unics“ dar 31-ąją minutę turėjo 10 taškų persvarą – 62:52. Tačiau „Panathinaikos“ spurtavo 8:0 ir atkūrė intrigą (65:65).

Rusai likus minutei vėl pirmavo – 80:76. Tada tritaškį ir baudos metimą pataikė Chrisas Singletonas, taip išlygindamas rezultatą (80:80). Likus septynioms sekundėms dvi baudas realizavo „Unics“ atstovas Lataviousas Williamsas, bet pergalingą tritaškį likus dviems sekundėms pataikė Mike’as Jamesas. „Panathinaikos“ laimėjo 83:82.

„Unics“ per rungtynes sumetė devynis tritaškius iš 18 (50 procentų). Tiesa, abi komandos itin prastai realizavo baudas. Tikslą pasiekė 17 iš 25 (68 proc.) „Unics“ baudų, „Panathinaikos“ – devynios iš 18 (50 proc.).

Graikai ir rusai mažai klydo. „Panathinaikos“ prarado septynis, „Unics“ devynis kamuolius.

Kazanės ekipos neišgelbėjo 21 (6/11 dvitaškių) tašką surinkęs, 11 pražangų išprovokavęs ir septynis rezultatyvius perdavimus atlikęs Keithas Langfordas.

„Panathinaikos“ komanda (14 pergalių, 9 pralaimėjimai) Eurolygos turnyro lentelėje žengia penkta, „Unics“ (7/16) – 14-a.

Svarbi turkų pergalė

Rezultatyvios rungtynės vyko Stambule. „Anadolu Efes“ 96:85 (23:21, 24:17, 26:22, 23:25 nugalėjo Vitorios „Baskonia“ (Ispanija) komandą.

Atkaklus buvo pirmasis kėlinys. 9-ąją minutę švieslentėje degė lygūs skaičiai – 19:19. Vėliau šeimininkai ėmė tolti ir 32-ąją minutę pirmavo 17 taškų skirtumu – 79:62. Ispanai rungtynių pabaigoje sumažino deficitą.

Nugalėtojų gretose siautė prancūzas Thomas Heurtelis. Gynėjo sąskaitoje 21 taškas (8/13 dvit.) ir 11 rezultatyvių perdavimų.

„Baskonia“ komandoje dvigubą dublį surinko Johannesas Voigtmannas – 10 taškų (5/5 dvit.), 13 atkovotų kamuolių.

„Anadolu Efes“ tai buvo itin svarbi pergalė. Turkai pasivijo ispanus. Komandos iškovojusios po 12 pergalių ir patyrusios po 11 nesėkmių. Ekipos dalijasi septintąja ir aštuntąja pozicijomis.

J. Mačiulio komanda pranoko K. Kemzūros ekipą

Madride užtikrintai laimėjo Jono Mačiulio „Real“ komanda, 101:83 (30:14, 23:23, 22:23, 26:23) nugalėjusi Kęstučio Kemzūros Stambulo „Darussafaka“ (Turkija) krepšininkus.

„Real“ pirmavo visų rungtynių metu. Didžiausias ispanų pranašumas siekė 21 tašką – 58:37 (22 minutė).

38-ąją minutę skirtumas ištirpo iki 10-ies taškų, bet „Real“ atsilaikė.

Madrido komandai 26 taškus (6/8 tritaškių) pelnė Sergio Llullas. Ispanas atliko aštuonis rezultatyvius perdavimus. J. Mačiulis prie pergalės pridėjo devynis taškus.

„Darussafaka“ ekipoje dvigubą dublį surinko Ante Žižičius – 11 taškų, 10 atkovotų kamuolių.

„Real“ krepšininkai (18/5) – vienvaldžiai Eurolygos lyderiai. „Darussafaka“ (11/12) komanda – devinta.