REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gracie seima jau buvo gerai zinoma savo tevyneje Brazilijoje, kai Rorionas Gracie nusprende braziliska dziu-dzitsu pademonstruoti amerikieciams. Taciau tai nebuvo ideja, kuria pavyko labai paprastai igyvendinti.

Gracie seima jau buvo gerai zinoma savo tevyneje Brazilijoje, kai Rorionas Gracie nusprende braziliska dziu-dzitsu pademonstruoti amerikieciams. Taciau tai nebuvo ideja, kuria pavyko labai paprastai igyvendinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirma karta i JAV jis nuvyko 1969-aisiais ir uzsibuvo ten metus. „Mane apvoge, praradau bilietus namo ir visus pinigus. Todel teko pasilikti ten metams, - viename interviu yra pasakojes R. Gracie. – Tai buvo ziauri patirtis, taciau sugebejau susirasti ten draugu. Amerikoje man teko miegoti gatveje, o pagalve atstodavo kruvos ismestu laikrasciu, taciau tai buvo patirtis, kuri mane uzgrudino“.

REKLAMA

Grizes i Brazilija, kovos menu ekspertas baige teises studijas, bet savo minties skleisti dziu-dzitsu jungtinese valstijose neatsisake.

Begalinis uzsispyrimas

„Nuvykau i Amerika ir irangiau dziu-dzitsu sale savo garaze. Kvieciau visus mokytis sio kovos meno kartu. Daugeliui patiko. Desimt metu mokiau amerikiecius dziu-dzitsu paslapciu savo namu garaze, - sypsojosi R. Gracie. – Mokiniai man pasakojo, kad ju karate, muay thai treneriai nuolat jiems kartodavo, jog mano garaze yra veltui gaistamas laikas. Pasikviesdavau tuos trenerius pas save ir juos iveikdavau. Jie tapo mano mokiniais“.

REKLAMA
REKLAMA

Viena diena R. Gracie nusprende, kad jam yra reikalingas televizijos demesys. „Privalejau istrukti is savo garazo, norejau pademonstruoti dziu-dzitsu visai Amerikai. Man kilo mintis suorganizuoti turnyra, kuriame susitiktu ivairiausiu kovos menu atstovai ir issiaiskintu, kuris yra geriausias“, - pasakojo R. Gracie.

Gracie seima organizuodavo panasius turnyrus Brazilijoje – tai puikiai veike, Gracie populiarinami kovos menai issikovojo pagarba. Tuo metu netgi Brazilijos prezidentas lanke dziu-dzitsu treniruotes ir gyvai stebedavo Roriono tevo Helio kovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taciau R. Gracie norejo kazko daugiau.

Pirmieji UFC zingsniai

Kartu su savo mokiniu rasytoju ir televizijos rezisieriumi Johnu Miliumi jie nupiese pirmuosius astuonkampio ringo brezinius.

„Televizijos vaikinams patiko si ideja. Tai buvo nutruktgalviska, bet jiems patiko, - pasakojo R. Gracie. – Su Johnu nupieseme pirmuosius ringo, is kurio kovotojai negaletu pabegti, brezinius. Nes zinojome, kad daugelis kovotoju megsta sprukti pro ringo virves, kai situacija buna nepalanki. Taip gime garsusis astuonkampis narvas“.

 

 

Siam projektui pritare ir Roriono tevas. „Jam patiko si ideja, pirmasis UFC turnyras ivyko Kolorade... Mano svajone pradejo pildytis“, - sake R. Gracie.

REKLAMA

Seimyna ilgai diskutavo, kuris Gracie atstovas turetu kovoti. „Daugelis man sake, kad tai turetu buti mano brolis Ricksonas. Taip, jis visus butu iveikes, taciau as pasirinkau Royce‘a – maziausiai patirties turinti, smulkaus sudejimo dziu-dzitsu kovotoja. Norejau visiems irodyti, kad dziu-dzitsu meistras gali iveikti bet kokio dydzio bei svorio varzova“, - teige R. Gracie.

„Mazasis“ Royce‘as turnyre iveike visus savo varzovus, o pasaulis negalejo atsistebeti dziu-dzitsu triukais. UFC uzaugo, taciau, pasako, R. Gracie, sis cempionatas dabar neatlieka savo edukacines pareigos.

REKLAMA

Pasiilgo „senosios mokyklos“

Apie ta pati prabilo ir sestadieni Kaune apsilankes Roriono ir Royce‘o sunenas Igoris. Atvykes i Lietuvos brazilisko dziu-dziutsu asociacijos (LBJJA) organizuota seminara jis pasidalino savo mintimis su tv3.lt.

„UFC yra pats populiariausias cempionatas pasaulyje, taciau jie turi labai daug apribojanciu taisykliu. Ziurovai gali pamatyti vis maziau skirtingu kovos menu, - kalbejo Igoris Gracie. – Dazniausiai matome kikbokso elementus. Kovos vyksta stovesenoje. Manau, jie turetu pagalvoti apie „senosios mokyklos“ kovas, kuriose susitikdavo skirtingu kovos menu atstovai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, smagiau butu, jei raundai butu ilgesni. „Dabar nematome kovu, kuriose santykius aiskinasi skirtingu kovos menu atstovai. Astuonkampyje matome du atletus, kurie moka viska, anksciau vienas pries kita stodavo imtynininkas pries dziu-dzitsu meistra, karatistas pries boksininka, - kalbejo I. Gracie. – Dabar narve kovoja tiesiog Dzonas pries Rafaeli. Tikiuosi, kad atsiras nauju organizaciju, kuriu organizuojamuose turnyruose bus kiek linksmiau. Gal reiketu atgaivinti „Pride“ turnyra?“

Paklaustas, kokia mato brazilisko dziu-dzitsu ateiti, meistras tikino, kad po dvidesimties ar daugiau metu jis mato siuos kovos menus olimpinese zaidynese. „Anksciau, kai atvaziuodavau i Europa, cia niekas nezinojo, kas yra dziu-dzitsu. Situacija pasikeite. Visi zino, kas yra dziu-dzitsu, - pastebejo I. Gracie. – Tikiu, kad dziu-dzitsu taps olimpine sporto saka. Gal tai nebus taip greitai, bet tai turi ivykti“.

VISA INTERVIU SU IGORIU GRACIE PAMATYKITE VAIZDO SIUZETE!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų