Lietuvos ledo ritulio čempionate šešioliktąją pergalę iš eilės iškovojo Elektrėnų „Energija“, sunkioje kovoje Rokiškyje šeštadienį 8:4 (0:2, 6:1, 2:1) įveikusi Rokiškio „Rokiškį“.

Po šios pergalės „Energija“ tapo nebepavejama ir pirmoji užsitikrino vietą atkrintamųjų varžybų pusfinalyje, kuriame varžysis su ketvirtąją – penktąją vietas užėmusių komandų ketvirtfinalio poros nugalėtoju.

„Rokiškis“ namų aikštėje po atviru stogu šiose rungtynėse nepabūgo tituluotų varžovų, tačiau pritrūko jėgų.

Pirmajame kėlinyje šeimininkai po jaunųjų Dominyko Deksnio ir Simo Sakaičio įvarčių pirmavo 2:0.

„Energijos“ jaunimas atsakė tuo pačiu. Antrajame kėlinyje du Iljos Četvertako ir trys Edvino Boroškos įvarčiai leido svečiams diktuoti savo sąlygas. Nors šeimininkai bandė švelninti skirtumą, du kartus priartėjo per du įvarčius, tačiau persvarą įgijusi „Energija“ iniciatyvos nebeatidavė.

Šeimininkai į varžovų vartus metė 32 kartus, svečiai tai darė net 65 kartus.

Kitose šeštadienio rungtynėse Kaune vietos „Tigrai“ po intriguojančios kovos 6:4 (2:2, 2:1, 2:1) palaužė jaunuosius Vilniaus „Geležinio vilko“ ledo ritulininkus.

Autsaiderių dvikovoje nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis sekundėmis. Pirmojo kėlinio viduryje kauniečiai pirmavo Dovydo Žiūko ir Remigijaus Guogos įvarčių, vilniečiai Edvinas Stankevičius ir Timonas Mažulis išlygino rezultatą.

Antrojo kėlinio viduryje kauniečiai pakartoj dviejų įvarčių spurtą ir atitrūko 4:2. Svečiai milžiniškomis pastangomis rezultatą išlygino 4:4 trečiojo kėlinio pradžioje po dar vieno T.Mažulio įvarčio.

„Tigrai“ varžovus palaužė 60 minutę, kai iki dvikovos pabaigos likus 25 sekundėm pasižymėjo Dovydas Streckis, o dar po 16 sekundžių įvartį pelnė ir Jonas Viknius.

Tai buvo ketvirtosios, paskutinės klubų tarpusavio rungtynės reguliariajame sezone. Visus ligšiolinius susitikimus 3:2, 12:1, 7:1 iškovojo „Tigrai“. Kauniečiai į varžovų vartus metė 38 kartus, Vilniaus klubas – 26. Kitos čempionato rungtynės įvyks po savaitės Rokiškyje, kur „Rokiškis“ ateinantį šeštadienį priims kaimyninę „Juodupę“.

Lietuvos ledo ritulio čempionato turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Elektrėnų „Energija“ 16 16 0 0 0 133:40 48

2. Juodupės „Juodupė“ 15 10 1 0 4 111:41 32

3. Vilniaus „Hockey Punks“ 16 8 1 0 7 80:71 26

4. Rokiškio „Rokiškis“ 16 7 0 1 8 56:61 22

5. Kauno „Tigrai“ 18 4 0 0 14 59:136 12

6. Vilniaus „Geležinis vilkas“ 15 1 0 1 13 31:121 4